Alan Wake II korzysta z silnika Northlight Engine; będzie najpiękniejszą grą Remedy Entertainment

Studio Remedy Entertainment pracuje obecnie nad kilkoma grami. Jedna z nich to Alan Wake II - ma to być najbardziej dopieszczony projekt w historii firmy.

@ 13.12.2021, 13:19
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Alan Wake II korzysta z silnika Northlight Engine; będzie najpiękniejszą grą Remedy Entertainment

Remedy Entertainment zdecydowało się ostatnio ujawnić wreszcie Alan Wake II. Z dotychczas opublikowanych informacji wynika, że będzie to survival horror, a za odpowiednio klimatyczną oprawę wizualną odpowiadał będzie silnik graficzny Northlight Engine, opracowany oczywiście wewnętrznie.

Northlight Engine wykorzystywany był do tej pory między innymi w Quantum Break oraz Control. Narzędzie to potrafi generować naprawdę wysokiej jakości modele, poziomy oraz efekty specjalne, a w związku z tym liczymy na naprawdę dopracowany projekt. Szczególnie, że deweloperzy sami uważają, że niczego tak dopieszczonego jeszcze nie zrobili.

"Alan Wake 2 działa na Northlight", powiedział Sam Lake, kreatywny dyrektor gry. "Czujemy, że w tego typu doświadczeniu, stawiającym na atmosferę i stylizację, najważniejsze jest to, iż Northlight znamy bardzo dobrze i wiemy co zrobić i na czym się skupić, aby pchnąć niektóre elementy do przodu. Alan Wake 2 będzie, zdecydowanie, najlepiej wyglądającą i najpiękniejszą grą Remedy".

Premiera Alan Wake II powinna odbyć się w 2023 roku, a grać będziemy wówczas na PC, PS5 oraz Xboksach Series X|S. Więcej informacji, w tym pierwszy zwiastun, znajdziecie w naszej encyklopedii.


Sprawdź także:
Alan Wake II

Alan Wake II

Premiera: 2023
PC, PS5, XBOX X/S

Alan Wake II to kontynuacja przygodowej gry akcji z 2011 roku, za której opracowaniem stało studio Remedy Entertainment. "Dwójka" także jest autorstwa ojców oryginału - z...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   14:04, 13.12.2021
Grafika grafika ale najważniejsze, żeby klimat był chciaż w połowie tak doskonały jak w jedynce.