Reżyser serii Ori wyjaśnia dlaczego kolejna gra studia będzie multiplatformowa

Moon Studios nie współpracuje z Microsoftem przy swojej kolejnej grze. Dzięki temu nie będzie ona dostępna wyłącznie na blaszakach oraz Xboksie.

@ 07.12.2021, 16:53
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Reżyser serii Ori wyjaśnia dlaczego kolejna gra studia będzie multiplatformowa

Studio odpowiedzialne za cykl Ori, Moon Studios, dwie dotychczasowe jego odsłony opublikowało we współpracy z Microsoftem, a w rezultacie były one dostępne na sprzęcie wspieranym przez giganta z Redmond (choć był też pewien wyjątek). Jak się właśnie dowiedzieliśmy, kolejna gra ekipy będzie multiplatformowa.

Na portalu Resetera pojawił się dość interesujący wpis autorstwa Phila Spencera, szefa Xboksa. Stwierdził on w nim, że Microsoft obecnie byłby w stanie zatrzymać Bungie, czyli deweloperów Halo. Na wpis postanowił zareagować szef Moon Studios, Thomas Mahler, pisząc, że w jego opinii nie jest to do końca prawdą.

"Rozumiem Bungie - to jest jeden z powodów, dla którego postanowiliśmy przygotować naszą następną grę z Private Division, a nie Microsoftem", napisał Mahler. "Zawsze wielu graczy mówiło, że kochają Ori, ale nie podoba im się to, że nie mogą zagrać na PlayStation. Dlaczego? Dlatego, że zostało ufundowane przez Microsoft, a zatem to oni decydują. Na szczęście, Microsoft pozwolił nam przenieść Ori na Nintendo Switch, choć nie było to darmowe i pozwolili nam to zrobić, bo to stosunkowo niewielki projekt".

"Nasza następna gra jest większa, chcemy, aby wszyscy mogli grać w nią razem, na wszystkich systemach, Moon Studios będzie właścicielem platformy oraz marki, a dzięki temu możemy ją nakierować w odpowiednią stronę, aby uszczęśliwić możliwie jak najwięcej ludzi i aby nie mówili, że mają cholernego pecha... przez biznesy".

"Graczy nie interesuje biznesowa strona gier, chcą po prostu dobrze bawić się przy tytułach, które sprawiają im przyjemność. Stworzenie ogrodzonego ogrodu pośrednio lub bezpośrednio podsyca płomień wojny pomiędzy platformami, którzy chcą, aby ktoś wygrał, a ktoś inny przegrał".

"Chciałbym, aby Microsoft miał odwagę do wdrożenia swojej wizji. Aby robili gry i przenosili je na wszystkie platformy, bez pomijania kogokolwiek. 13-letni dzieciak, którego rodzice mieli pieniądze tylko na jeden system, teraz nie doświadczy Halo, ponieważ Microsoft wierzy, że z finansowego punktu widzenia, lepiej odpuścić graczy PlayStation. Jak to może być z zyskiem dla kogokolwiek prócz Microsoftu? Prawdopodobnie sprzedaż więcej Xboksów, ale stracisz miliony oddanych fanów".

Moon Studios pracuje obecnie nad grą akcji z elementami RPG, która dostępna będzie na wszystkich wiodących platformach. Na razie niestety nie znamy konkretów, ale tytuł ma czerpać inspirację m.in. z The Legend of Zelda, Diablo, oraz Dark Souls.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   09:51, 08.12.2021
Jak się tu nie zgodzić. Nie obchodzi mnie zbytnio czy Microsoft dogadałby się z Sony, ale jeśli twierdzą, że każdy może w ich gry zagrać na wszystkim, a pomijana jest jedna platforma to raczej tak nie jest. Wymówki typu "oni nie są zainteresowani naszymi usługami" itd. mnie nie przekonują.