Matrix Awakens to demo technologiczne Unreal Engine 5

Firmy Warner Bros. i Epic Games oficjalnie ujawniły projekt o nazwie Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience - będzie to demo technologiczne Unreal Engine 5, o którym więcej informacji poznamy na The Game Awards 2021. Impreza odbędzie się już 9 grudnia.

@ 06.12.2021, 20:54
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
ps5, xbox x/s

Matrix Awakens to demo technologiczne Unreal Engine 5

Kilka dni temu Internet obiegła informacja o tajemniczym projekcie, który objawił się w PlayStation Store na konsolach PlayStation 5 - Matrix Awakens. Podejrzewano, że możemy mieć do czynienia z promocją nadchodzącej, czwartej części jednego z najpopularniejszych filmowych uniwersów. I nie pomyliliśmy się - Matrix Awakens to demo technologiczne Unreal Engine 5, które zostanie ujawnione 9 grudnia!

Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience, bo tak brzmi pełny tytuł tego produktu, trafi na konsole Xbox Series X|S i PlayStation 5. Więcej informacji mamy poznać w trakcie The Game Awards 2021, czyli już za kilka dni. Już teraz jednak można pobrać produkcję - pre-load dostępny jest na obu urządzeniach! Dziś został on oficjalnie zapowiedziany m.in. na oficjalnym profilu Unreal Engine na Twitterze. Ponadto dostaliśmy krótki zwiastun.

"[Matrix Awakens - dop. Mat] zapewni krótki wgląd w to, jak wyglądać będzie opowiadanie interaktywnych historii i rozrywka przyszłości przy pomocy Unreal Engine 5!" - napisano w opisie trailera widocznego poniżej. Możemy na nim obejrzeć - tak strzelam - w pełni wygenerowanego komputerowo na UE5 Keanu Reevesa. Przy tym tytule maczali palce m.in. Lana Wachowska, która wyreżyserowała czwartego Matriksa, a także studio Epic Games.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?