Twórcy Horizon II: Forbidden West zapraszają za kulisy produkcji

Horizon II: Forbidden West zmierza na PlayStation 5 oraz PlayStation 4, a my możemy zajrzeć za kulisy powstawania tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

@ 07.12.2021, 12:09
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4, ps5

Twórcy Horizon II: Forbidden West zapraszają za kulisy produkcji

Zespół Guerrilla Games po raz kolejny zaoferował wgląd w nadchodzące coraz większymi krokami Horizon Forbidden West. Ekipa uczyniła to za sprawą postu na blogu PlayStation.

W tym tygodniu deweloperzy skupiają się na walce i na tym, jak zespół chciał „znacznie rozwinąć” ten aspekt w stosunku do pierwszej gry. Możecie liczyć między innymi na nowe umiejętności i kombinacje w arsenale Aloy, w tym zwiększenie nacisku na linkę z hakiem.

"Naszym celem było pokazanie, że Aloy jest bardziej komfortowa w przemierzaniu swojego otoczenia - oczywiście nie tracąc z oczu faktu, że jest człowiekiem, więc sprawy nie zawsze układają się dla niej idealnie" - mówi reżyser animacji rozgrywki Richard Oud.

Na szczęście Aloy nadal powinna być w stanie uciec od walki, jeśli w Horizon II: Forbidden West sytuacja stanie się zbyt napięta. Ludzcy wrogowie będą jednak koordynować swoje działania jako zespół, aby spróbować nas wypłoszyć z ewentualnych kryjówek.

"Celem było sprawienie, by walka z ludźmi była tak głęboka i wymagająca, jak walka z maszynami" — mówi Oud. "Oznaczało to rozszerzenie systemu walki i dodanie większej różnorodności w sposobie napotykania ludzkich wrogów na świecie. Chcemy dać graczowi możliwość zaangażowania się we własny styl gry, niezależnie od tego, czy preferuje starcia na dystans, czy w walce wręcz".

Horizon Forbidden West pojawi się 18 lutego 2022 roku na PlayStation 5 i PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?