BioWare ponownie podkreśla, że Dragon Age 4 to gra dla jednego gracza; więcej o nim dowiemy się w roku 2022

Dragon Age 4 wciąż owiane jest tajemnicą. Nie mamy nawet tytuły, ani platform docelowych, a co dopiero, jeśli chodzi o datę premiery. Wkrótce powinno się to jednak zmienić.

@ 06.12.2021, 20:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

BioWare ponownie podkreśla, że Dragon Age 4 to gra dla jednego gracza; więcej o nim dowiemy się w roku 2022

Elelctronic Arts nie do końca ma pomysł na to, co zrobić z posiadanymi markami. Bezustannie słyszymy o tym, że korporacja zmienia założenia opracowywanych gier, a w rezultacie nie sposób powiedzieć czego się spodziewać. Tak mniej więcej wygląda sytuacja Dragon Age 4. Początkowo miał to być projekt nastawiony na jednego gracza, by później uznano, że lepiej będzie przygotować grę-usługę. Teraz dowiadujemy się, że nadal jednak singiel jest najważniejszy.

BioWare opublikowało na blogu EA wpis dotyczący Dragon Age 4. Notatka pojawiła się w sieci ze względu na obchody dnia Dragon Age, który ustalono rzekomo na 4 grudnia. W tymże wpisie czytamy, że twórcy z BioWare za priorytet obrali opowieść oraz budowanie nowych światów.

"Mówiąc o budowaniu nowych światów oraz opowieści, które możecie poznać, chcielibyśmy dać Wam wszystkim znać, że ciężko pracujemy nad kolejnym nastawionym na jednego gracza doświadczeniem w serii Dragon Age. Jesteśmy podekscytowani perspektywą przyszłego roku, kiedy wreszcie będziemy mogli powiedzieć coś więcej na temat tego, co przygotowujemy".

W roku 2019 Electronic Arts spodziewało się premiery Dragon Age 4 w roku 2022, choć z oczywistych względów (pandemii COVID) plany mogły już ulec zmianie, a gra opóźnieniu. Jakkolwiek będzie, produkcja trafi do posiadaczy komputerów osobistych oraz konsol nowej generacji. Wszelkie nowe informacje na jej temat będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:13, 07.12.2021
Dragon Age... 7 lat po premierze: cisza.
Mass Effect... 4 lata po premierze: cisza.
0 kudosBarbarella.   @   16:43, 07.12.2021
Cytat: shuwar
Dragon Age... 7 lat po premierze: cisza.
Mass Effect... 4 lata po premierze: cisza.

A ja wiem czy chciałabym częściej dostawać kolejne części .Po dłuższym oczekiwaniu będzie lepiej smakować. Uśmiech Zreszta jest tyle alternatyw , tyle innych świetnych gier że mnie tam oczekiwanie się nie dłuży. Uśmiech
1 kudosMgła   @   17:33, 08.12.2021
Jestem nastawiony sceptycznie jak krasnolud do zamiarów długouchych. Jeżeli będzie to takie samo "doświadczenie" jak Inkwizycja, czyli wątek główny napisany na 10h, ale rozciągnięty do 50h przez konieczność wykonywania durnych fetchquestów to ja podziękuję.