S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl zajmie na dysku więcej niż pierwotnie zapowiadano

Okazuje się, że S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl może pochłonąć na dysku więcej miejsca, niż wynikało z ujawnionych jakiś czas temu wymagań sprzętowych.

@ 03.12.2021, 17:42
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl zajmie na dysku więcej niż pierwotnie zapowiadano

Jakiś czas temu na naszych łamach pojawiły się wymagania sprzętowe S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl. Przy okazji poznaliśmy również wówczas ilość miejsca, jaką trzeba będzie zarejestrować dla gry - jak się okazuje, wartość 150 GB, o której była mowa, jest już nieaktualna.

W sklepie Microsoftu pojawiła się karta S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl. A na tejże karcie możemy przeczytać, że gra będzie wymagać niebotycznych 180 GB wolnej przestrzeni dyskowej! Co ciekawe, rozmiar projektu jest taki sam, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na wersję PC czy tę dla Xboksów Series X|S.

Wymagania sprzętowe S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl - w tym także miejsce na dysku - pojawiły się pierwotnie na Steam. W momencie, gdy piszę niniejszą wiadomość wymagania na platformie należącej do Valve są wciąż takie same, a zatem mowa o 150 GB wolnej przestrzeni. Nie sposób niestety przewidzieć czy się zmienią czy nie.

Premiera S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl zaplanowana została na 28 kwietnia 2022 roku, a grać będziemy wówczas na PC oraz Xboksach Series X|S. Na razie nie zapowiedziano wersji dla PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   11:46, 04.12.2021
Czyli posiadacze xbox series s w przyszlosci beda mogli zainstalowac na konsoli jedynie 2 gry AAA gdyż zapewne większość zaawansowanych tytulow będzie tyle miejsca zajmowac...

Teraz już wiem dlaczego ta wersje konsoli stworzyli z mysla z gamepassie (a raczej o wybranych tytułach z uslugi)
2 kudosMaterdea   @   12:43, 04.12.2021
Przede wszystkim kwestia Series S to nie jest przełożenie 1:1 takie informacji. W Microsoft Store rozmiar gry zawsze podawany jest w najgrubszym wariancie, czyli dla Series X (lub PC-tów) - z assetami 4K i wszystkimi wodotryskami. Microsoft ma specjalne systemy optymalizujące rozmiary tak, by np. grając właśnie na "gorszej" konsoli nie pobierać tego typu niepotrzebnych danych (które i tak nie zostaną obsłużone).

Stawiam, że realnie Stalker 2 na Series S będzie ważył o połowę mniej. Ale to tylko moje przypuszczenia. To nadal jest Unreal Engine 5 - relatywnie nowa, ale dość zaawansowana, technologia. Chyba jeszcze nie ma na rynku gry, która by korzystała z tego silnika.
0 kudosbalic87   @   13:26, 04.12.2021
W przyszłości zapewne będzie już sporo takich gier na UE5 wazacych odpowiednio dużo i posiadacze xss beda mieli wtedy spory problem... No ale mam nadzieję że się myle.
0 kudosKononowicziMajor   @   15:23, 05.12.2021
Oczywiście że może zajmować 180 GB. Takie informacje znalazłem w internecie. Nie zdziwię się gdy któraś gra w 9 generacji przekroczy rozmiar 200 G.