GOG notuje straty, a CD Projekt planuje restrukturyzację

Straty GOG są na razie niewielkie, ale CD Projekt ma już plan na ich zniwelowanie. Spółka skupi się na lepiej dobranych tytułach.

@ 30.11.2021, 16:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

GOG notuje straty, a CD Projekt planuje restrukturyzację

CD Projekt w ostatnim czasie słynie głównie z dwóch marek gier: Wiedźmin oraz Cyberpunk. Grupa posiada jednak pod swoimi skrzydłami jeszcze jeden byt: GOG, czyli sklep, w którym wszystkie proponowane gry pozbawione są jakiegokolwiek DRM. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, platformę czeka restrukturyzacja.

Redakcja The Verge donosi, że CD Projekt zamierza w jakiś sposób zmienić funkcjonowanie swojego sklepu. Mimo że ogólne obroty w nim w ostatnim kwartale wzrosły, GOG zanotował stratę na poziomie 1,14 miliona dolarów. Żeby było gorzej, całkowita strata w trzech dotychczasowych kwartałach bieżącego roku to już 2,21 mln dolarów, czyli jest niewesoło.

Zmiany zapowiedział Piotr Nielubowicz, szef finansów w spółce CD Projekt. Przyznał on, że GOG zamierza się w najbliższym czasie skupić na "ręcznie dobranych grach", co oznacza, że nie każdy będzie w stanie na platformie sprzedawać swoje dzieła. Niektórzy deweloperzy i wydawcy zostaną też z niego usunięci.

GOG wystartował w 2008 roku i początkowo skupiał się wyłącznie na starszych grach PC, których nie dało się już uruchomić na współczesnych maszynach. W miarę upływu czasu na platformie zaczęły się też pojawiać nowsze projekty, a obecnie kupić można tam praktycznie wszystko.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?