Sony przygotowuje mobilny kontroler?

Wygląda na to, że Sony opracowuje kontroler, który będzie współpracował ściśle z urządzeniami mobilnymi. Na to wskazują przynajmniej nowe dokumenty patentowe.

@ 30.11.2021, 12:39
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
mob, ps4, ps5

Sony przygotowuje mobilny kontroler?

Nie licząc smartphonów w tym momencie na rynku mobilnego gamingu jest w zasadzie tylko jeden gracz: Nintendo. Switch sprzedaje się bardzo dobrze i cieszy się ogromną popularnością, a w związku z tym jest znikoma szansa na to, że zagrozi mu Steam Deck, a tym bardziej nowy gadżet Sony.

Sony złożyło (za VGC) niedawno dokumenty patentowe na kontroler przeznaczony do mobilnego grania. Urządzenie do pewnego stopnia przypomina DualShock 4, do którego po prostu zamocowano telefon. Mamy więc dwa uchwyty, gałki analogowe oraz przyciski. Gałki zdają się przypominać nieco te zastosowane w przypadku PS Vita, choć przy załączonych rzutach nie sposób dokładnie to określić.

Jak wspomniałem, w gamingu mobilnym obecnie króluje Nintendo. Sony od dawna próbuje do niego wrócić, a wśród kroków na to wskazujących wymienić można byłego szefa Apple Arcade, Nicolę Sebastiani, który kieruje obecnie oddziałem PlayStation Mobile. Co jakiś czas pojawiają się też inne informacje dotyczące planów korporacji.

Oczywiście wszelkie nowości będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?