BioShock 4 zabierze nas do dwóch - diametralnie różnych - miast; są nowe plotki na temat gry

Kolejna odsłona popularnego cyklu będzie się zwać BioShock Isolation. Powstaje ona na silniku Unreal Engine 5 i zabierze nas do kolejnego dystopicznego świata.

@ 30.11.2021, 12:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

BioShock 4 zabierze nas do dwóch - diametralnie różnych - miast; są nowe plotki na temat gry

2K Games jakiś czas temu potwierdziło, że powstaje nowa odsłona serii BioShock, a za jej powstaniem stoi studio Cloud Chamber. W sieci pojawiły się właśnie dość interesujące informacje na temat nadchodzącego projektu. Jako że nie zostały one oficjalnie potwierdzone, koniecznie przyhamujcie emocje.

Za doniesienia odpowiada kanał na Twitterze zwany "@oopsleaks". Jego ekipa zdobyła w jakiś sposób sporo ciekawostek na temat przedsięwzięcia. Z wpisów wynika, że nowe BioShock będzie się zwać BioShock Isolation (jest nawet logo), choć tytuł w miarę upływu czasu może jeszcze ulec zmianie.

BioShock Isolation działać ma podobno na silniku Unreal Engine 5, co w sumie sugerowały już wcześniejsze plotki. W ekipie odpowiedzialnej za grę znajdują się weterani z Irrational Games, czyli studia odpowiedzialnego za pierwsze BioShock oraz BioShock Infinite, a ponadto deweloperzy, którzy wcześniej przygotowali takie gry, jak Shadow of the Tomb Raider, Deus Ex: Rozłam Ludzkości, Mafia III oraz Watch Dogs.

Akcja BioShock Isolation przeniesie nas podobno do dwóch miast - jedno będzie umieszczone niejako ponad drugim. Miasto na górze opisywane jest jako pełne swobód. Stanowi ono dom dla bogatego społeczeństwa, a jego zarządcą jest jakiś przedsiębiorca. Miasto podziemne jest odizolowane od tego na górze. Prowadzi je dyktator, który nie tylko naciska swoich ludzi, ale również atakuje miasto na górze. Fabuła będzie poruszać temat konfliktu pomiędzy miastami.

Za powstaniem BioShock Isolation, jak wspomniałem, stoi Cloud Chamber, a jego wydaniem zajmie się 2K Games. Do tej pory nie mamy praktycznie żadnych szczegółów na temat projektu, ale z nowych plotek wynika, że do oficjalnej prezentacji powinno dojść w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku. Trzymamy oczywiście rękę na pulsie, a wszelkie informacje będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?