Dying Light 2: Stay Human na PlayStation 5 waży zaskakująco mało

Poznaliśmy rozmiar gry Dying Light 2: Stay Human na PlayStation 5. Gra na nowej platformie Sony ważyć będzie zaskakująco mało. Nie wiadomo oczywiście, jak będzie wyglądać sytuacja w przypadku innych urządzeń.

@ 29.11.2021, 12:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Dying Light 2: Stay Human na PlayStation 5 waży zaskakująco mało

Dying Light 2: Stay Human  to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier nadchodzących miesięcy. Projekt polskiego studia Techland zadebiutuje już w lutym, a my właśnie dowiedzieliśmy się ile danych trzeba będzie pobrać na dysk konsoli PlayStation 5. Waga gry jest zaskakująco niewielka.

Informacje na temat rozmiaru plików Dying Light 2: Stay Human docierają do nas za sprawą Twittera, a konkretniej kanału PlaystationSize. Jego ekipa opublikowała krótki wpis, z którego dowiadujemy się, że Dying Light 2 waży odrobinę ponad 21 GB - dokładnie 21,099 GB. Wiadomo, że dostaniemy jeszcze łatkę premierową, ale jest szansa, że nie podniesie ona znacząco rozmiaru gry.

Waga Dying Light 2: Stay Human na PlayStation 5 nie może być traktowana jako wyznacznik rozmiaru gry na pozostałych platformach. Trzeba wziąć pod uwagę, że PS5 korzysta ze specjalnego systemu kompresji, zwanego Kraken i to właśnie on pozwala deweloperom oszczędzać miejsce na dysku konsoli. Na PC, PS4 oraz Xboksach sytuacja może być zgoła odmienna.

Premiera Dying Light 2: Stay Human zaplanowana została na 4 lutego bieżącego roku, a dwa dni wcześniej, czyli od 2 lutego, możliwy będzie pre-load, czyli wczesne pobieranie danych. Grać będziemy na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Szansa na obsuwę, jak twierdzi Techland, jest zerowa.


Sprawdź także:
Dying Light 2: Stay Human

Dying Light 2: Stay Human

Premiera: 04 lutego 2022
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Dying Light 2: Stay Human to druga odsłona flagowej serii polskiej firmy Techland. Podobnie jak poprzedniczka z 2015 roku, kontynuacja w głównej roli osadza wątek przetrw...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?