CD Projekt nie jest zainteresowane propozycjami przejęcia

Studio od lat jest niezależne i takie chce pozostać w przyszłości. Chętnie kupuje też innych deweloperów, co potwierdziło w tym roku dwukrotnie.

@ 27.11.2021, 10:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

CD Projekt nie jest zainteresowane propozycjami przejęcia

CD Projekt to doświadczone studio i na pewno regularnie otrzymuje propozycje przejęcia. Jak się jednak dowiedzieliśmy, szefostwo spółki nie jest zainteresowane ewentualnymi wykupami. Chce pozostać niezależnym bytem, o czym poinformował prezydent CD Projekt, Adam Kiciński.

"Powtarzaliśmy to od lat, że planujemy zachować swoją niezależność i nie chcemy zostać częścią większego bytu. Nie szukamy też strategicznego inwestora", powiedział Kiciński. Co ciekawe, CD Projekt zainteresowany jest przejmowaniem innych studiów. Przykładem tego jest Digital Scapes, które trafiło do spółki wcześniej w tym roku i zostało przemianowane na CD Projekt RED Vancouver.

"Częścią naszej strategii jest większa aktywność na obszarze inwestycyjnym, co potwierdziliśmy w ostatnich miesiącach dwoma przejęciami. Oba idealnie pasują do naszych planów - ekipa w Vancouver dołączyła do CD Projekt RED, natomiast The Molasses Flood pracuje nad grą w jednej z naszych serii".

"Nie odrzucamy przyszłych transakcji tego typu. Celem przejęć jest wzmocnienie ekip deweloperskich i pozostanie dodatkowego wsparcia w implementacji naszej strategii. Dlatego w tego typu inwestycjach jesteśmy najbardziej zainteresowani doświadczeniem oraz kompetencjami, przywiązujemy dużą wagę do tego, czy dana ekipa pasuje do kultury naszej grupy".

CD Projekt potwierdziło też niedawno, że w 2022 roku rozpocznie dwa projekty z kategorii AAA, o czym pisaliśmy wczoraj w nocy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?