Battlefield 2042 traci głównego projektanta

Dowiedzieliśmy się właśnie, że ze studia DICE odszedł Fawzi Mesmar. Na razie nie wiemy gdzie przechodzi deweloper i kto zastąpi go na obecnym stanowisku.

@ 25.11.2021, 18:23
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Battlefield 2042 traci głównego projektanta

Pisaliśmy wczoraj o tym, że Dragon Age 4 straciło swojego dyrektora kreatywnego. Dziś mamy informację o podobnej tematyce, tyle że pochodzącą ze studia DICE. Dowiedzieliśmy się, że z ekipy odpowiedzialnej za Battlefield 2042 postanowił odejść główny projektant, Fawzi Mesmar.

Wszystko wskazuje na to, że Battlefield 2042 nie jest tak dopracowane, jak mogliby sobie tego życzyć gracze. Nowe przedsięwzięcie DICE podzieliło społeczność, a ponadto znaczna jej część mocno krytycznymi słowami wypowiada się na jego temat. Może to być oczywiście powód do zmian kadrowych, a te prawdopodobnie już się rozpoczęły.

Jak donosi VGC, szef projektu Battlefield 2042, Fawzi Mesmar, potwierdził, że odchodzi z DICE. Dołączył on do firmy w 2019 roku, a następnie pracował między innymi przy Battlefield 5 oraz Star Wars: Battlefront II. Był też kluczową postacią w powstawaniu Battlefield 2042.

"Otrzymałem ofertę, której nie mogę odrzucić od innej firmy, która była na tyle miła, że poczekała do momentu premiery Battlefield 2042", napisał Mesmar w mailu. "To było dla mnie super ważne być tutaj z ekipą, którą osiągnęliśmy ten wyjątkowy kamień milowy".

"Z Oskarem Gabrielsonem od jakiegoś czasu rozmawialiśmy o moim następcy - zostanie ujawniony wkrótce - zdecydowaliśmy się opóźnić jakiekolwiek zapowiedzi, aby skupić się na premierze - i dobrze - gry, w którą włożyliśmy niesamowite ilości pracy".

Battlefield 2042 dostępne jest obecnie na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Jeśli zamierzacie grać na PC, koniecznie sprawdźcie wymagania sprzętowe tego wariantu.


Sprawdź także:
Battlefield 2042

Battlefield 2042

Premiera: 19 listopada 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Battlefield 2042 to kolejna odsłona popularnej marki pierwszoosobowych strzelanek, których miejscem akcji są fikcyjne konflikty zbrojne. Tym razem akcja przenosi gracza w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?