Tiny Tina's Wonderlands - nowe informacje na temat proceduralnie generowanego lootu oraz modyfikowania postaci

W Tiny Tina's Wonderlands, jak na spin-off serii Borderlands przystało, regularnie zdobywać będziemy nowe wyposażenie. Wykorzystamy je do tego, by lepiej dopasować do siebie bohaterkę.

@ 24.11.2021, 18:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Tiny Tina's Wonderlands - nowe informacje na temat proceduralnie generowanego lootu oraz modyfikowania postaci

Tiny Tina's Wonderlands stanowi spin-off serii Borderlands. Spin-off dość znacznie różniący się mechaniką rozgrywki od tego, do czego przyzwyczaił nas główny cykl. Tiny Tina's Wonderlands stawia większy nacisk na elementy RPG, a wśród nich wymienić można m.in. losowe starcia, zaklęcia, klasy postaci i tak dalej. W grze będzie też proceduralnie generowany loot oraz rozszerzone opcje modyfikowania bohatera.

"Chcieliśmy mieć tę samą proceduralną technologię, która napędzała naszą broń palną, w przypadku naszych zaklęć oraz broni białej, a po części także w przypadku pancerzy. Stworzony jest on więc z różnych elementów, które można ze sobą mieszać w zależności od stopnia występowania", powiedział kreatywny dyrektor gry, Matt Cox.

"Wszystko działa podobnie, jak w przypadku broni palnej. Więc ważne było dla nas to, że typy wyposażenia wykorzystywane w naszych grach, to nie tylko jakieś małe kule czy coś podobnego, to faktycznie loot, który możesz znaleźć, który występuje w różnych odmianach", dodał Cox.

Trzy grosze dorzucił też dyrektor artystyczny, Adam May. Powiedział on, że w Tiny Tina's Wonderlands znaleźć można wiele całkiem nowych rodzajów wyposażenia, jak amulety oraz pierścienie. Uzupełniają one pancerz, choć nie są w rzeczywistości jego częścią. Co ciekawe, wszystkie te opcje dostępne są poniekąd jako dodatek do rozbudowanego edytora postaci.

Dzięki temu edytorowi, możliwe jest stworzenie naprawdę unikatowego bohatera. Z jego pomocą przygotujemy Orka, człowieka-smoka, syrenkę i wiele więcej. Możemy np. usunąć jedno oko i powiększyć to drugie, otrzymując cyklopa. Możemy wybrać tatuaż, makijaż, włosy i wszystko inne. Prócz tego bohaterowie mogą mieć różne osobowości, a do każdej zatrudniono innych aktorów, często kilku do jednej osobowości.

Premiera Tiny Tina's Wonderlands zaplanowana została na 25 marca 2022 roku, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?