PlayStation 5 pozwoli nam przełączać aktywne aplikacje bez wyłączania gier

Nowe rozwiązanie będzie w stanie przyspieszyć wiele operacji, w tym np. ułatwi korzystanie ze streamingu muzyki podczas grania.

@ 24.11.2021, 17:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

PlayStation 5 pozwoli nam przełączać aktywne aplikacje bez wyłączania gier

Pisaliśmy wczoraj o tym, że Sony prawdopodobnie przygotowuje własne, oficjalne obudowy dla PlayStation 5. Dziś mamy kolejne plotki na temat nadchodzących funkcji. Plotki, bo znowu chodzi o dokumenty patentowe, a zatem nie wiemy czy mówimy o gotowej, tudzież przygotowywanej funkcji.

Interfejs użytkownika PlayStation 5 jest ciągle rozwijany. Sony bezustannie dodaje nowe funkcje i rozwiązania, a jeśli dobrze pójdzie, wkrótce będziemy mogli przełączać aplikacje bez wyłączania ich. Możliwe będzie zachowanie włączonej gry, podczas gdy uruchomimy też "ponad nią" jakąś inną aplikację. W patencie napisano: "Okno może zostać przypięte do interfejsu użytkownika, a użytkownik może przełączyć się na inną aplikację".

Obecny system, jak napisano w patencie, jest dość kłopotliwy. Aby streamować muzykę, konieczne jest przerwanie gry, przejście do ekranu początkowego, a następnie wybranie ikony do streamowania muzyki. Dzięki nadchodzącym zmianom, otwarcie nowej aplikacji nie będzie już wymagało zamykania obecnej. Zobaczymy po prostu okno otwierające się ponad tym, z którego aktualnie korzystamy.

Rozwiązanie z opisu przypomina nieco funkcję Snap, która dostępna była kiedyś w systemie Xbox One. Później z niej zrezygnowano, bo konsola nie radziła sobie najlepiej pod zwiększonym obciążeniem, ale PlayStation 5 ma znacznie więcej mocy, dzięki czemu najpewniej będzie w stanie ogarnąć nową opcję.

Więcej informacji, jak tylko się pojawią.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?