Dragon Age 4 traci dyrektora kreatywnego i weterana BioWare w jednym

Matt Goldman, dyrektor kreatywny Dragon Age 4 i osoba, która pracowała w BioWare od dwudziestu lat, opuścił swoje stanowisko - taką informacje otrzymał dzisiaj zespół pracujący nad nowym DA.

@ 24.11.2021, 16:41
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps5, xbox x/s

Dragon Age 4 traci dyrektora kreatywnego i weterana BioWare w jednym

Niepokojące informacje dochodzą do nas z obozu BioWare pracującego nad Dragon Age 4. Jak poinformował serwis Kotaku, do pracowników firmy trafił mail z ogłoszeniem odejścia jednego z najbardziej doświadczonych deweloperów i jednocześnie dyrektora kreatywnego nowego DA - Matta Goldmana.

Czarne chmury zbierają się nad kolejną odsłoną serii Dragon Age. Kotaku donosi, że pracujący w BioWare nad nową odsłoną cRPG-a akcji otrzymali dzisiaj maile z informacją o odejściu Matta Goldmana, który pełnił w projekcie rolę dyrektora kreatywnego - to jego wizja DA4 była kreowana przez deweloperów. W przeszłości pracował on też nad takimi produkcjami jak pierwszy Baldur's Gate, Jade Empire czy Dragon Age: Początek.

Redakcja serwisu skontaktowała się z Electronic Arts (właścicielem studia), a w odpowiedzi otrzymała zapewnienie o "pozostawieniu następnego Dragon Age'a w doskonałych rękach". Co to oznacza - nie do końca wiadomo. Wiemy za to, że "czwórka" niedługo może trafić do "produkcyjnego piekła" - tytuł ten nękany jest przez zmiany koncepcji i resetowanie aktualnych postępów. Oczywiście nie jesteśmy w stanie powiedzieć na sto procent, że i tym razem taka sytuacja znajdzie miejsce.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?