Microsoft zawiesza program FPS Boost

Jason Ronald z Microsoftu zapowiedział, że korporacja na razie wstrzymuje się z dalszym rozwojem programu FPS Boost, dzięki któremu gry z poprzedniej generacji działały na obecnej z dwukrotnie większą liczbą klatek na sekundę. Powodem tej decyzji były ograniczenia technologiczne.

@ 24.11.2021, 09:48
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
xbox x/s

Microsoft zawiesza program FPS Boost

W tym roku Microsoft obchodzi dwudziestą rocznicę premiery pierwszego Xboksa, co oznacza wysyp materiałów wspominkowych oraz licznych wywiadów odwołujących się do zamierzchłych (dla sporej części graczy) czasów konsolowego grania. Nie jest tak do końca, ponieważ spora część wypowiedzi odnosi się do realiów jak najbardziej współczesnych - w trakcie jednego z takich wspominkowych rozmów potwierdzono zakończenie wsparcia dla ulepszania gier w programie FPS Boost.

FPS Boost to relatywnie nowa inicjatywa Micrsoftu, która została wprowadzona w lutym tego roku. Systemowe wsparcie na konsoli Xbox Series X|S pozwalające na podwojeniu wyświetlanych klatek na sekundę w grach z poprzedniej generacji - nierzadko kosztem rozdzielczości - było sukcesywnie rozwijane na przestrzeni tych miesięcy. Koniec końców jednak zapowiedziano wstrzymanie się z dodawaniem nowych pozycji - wszystko przez ograniczenia technologiczne.

O zawieszeniu FPS Boost wypowiedział się Jason Ronald - w MS odpowiedzialny za zarządzanie projektami. W podcaście Iron Lords (wideo poniżej) wytłumaczył powody stojące za taką a nie inną decyzją:

"(...) z obecną technologią, którą mamy w FPS Boost, wypróbowaliśmy o wiele więcej gier [niż 130 obecnie - dop. red.]. W niektórych przypadkach spora większość działała świetnie, jednak później - na przykład pod koniec całego procesu - znajdowaliśmy bug, przez których nie mogliśmy przejść dalej.".


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?