Epic Games przejmuje twórców serii Rock Band

Amerykański gigant przejmuje kolejne zasłużone w branży studio. Tym razem padło na ekipę odpowiedzialną za kultowe Rock Band.

@ 23.11.2021, 20:13
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Epic Games przejmuje twórców serii Rock Band

Epic Games ogłosiło, że nabyło studio Harmonix, twórców takich gier, jak Rock Band i Fuser. Według Harmonix, studio będzie współpracować z Epic Games, aby "stworzyć muzyczne podróże i rozgrywkę dla Fortnite". Chociaż Harmonix nie jest gotowe, aby podzielić się szczegółami, przedstawiciele ekipy powiedzieli, że "cały zespół jest niesamowicie podekscytowany, aby zacząć".

W międzyczasie zespół Harmonix będzie kontynuował swoje dotychczasowe plany na DLC dla Rock Band i najwyraźniej do końca tego i do końca następnego roku pojawi się sporo nowych utworów.

Sezony Rivals są nadal częścią planu, a sezon 25. jest obecnie w trakcie prac. Powstaje już więcej planów na sezon 26. i kolejne aktualizacje. Wszystkie gry dewelopera będą nadal dostępne na Steam i konsolach i nie ma planów zmiany sposobu, w jaki studio wspierać będzie starsze tytuły, więc spodziewajcie się, że serwery pozostaną online w najbliższej przyszłości.

Epic Games zbroi się od pewnego czasu, aczkolwiek nie tak, jak inni giganci. Firma się rozrosła za sprawą wielkiego sukcesu Fortnite, który pozwolił współfinansować ich własną platformę Epic Games Store. Co jeszcze amerykańskie studio ma w planach? Czy będzie tworzyło nowe marki i gry, a może kupuje nowe studia właśnie w tym celu?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?