Activision Blizzard formuje komitet, mający zmienić sytuację w firmie

Nowe ciało będzie miało dużą władzę. Jego zadaniem będzie wprowadzenie zmian, które wyjdą korporacji na dobre.

@ 23.11.2021, 19:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Activision Blizzard formuje komitet, mający zmienić sytuację w firmie

Activision Blizzard krytykowane jest obecnie z każdej możliwej strony. Firma, przyparta do muru, postanowiła wydzielić w swoich strukturach specjalny komitet odpowiedzialny za naprawę wszystkiego, co złe. I nie byłoby w tym nic - nomen omen - złego, gdyby nie to, że komitet zdaje się być zwykłą zagrywką PR-ową. Czymś co politycy robią, aby ukryć swoje grzeszki.

Specjalny oddział pracowników nazwano Workplace Responsibility Committee. Będzie się on zajmował wprowadzaniem nowych rozwiązań i procedur, mających na celu wyeliminowanie wszelkich form prześladowania i dyskryminacji w Activision Blizzard. Nowe ciało ujawniono za sprawą specjalnej informacji prasowej. Będzie ono nadzorowane przez dwie niezależne panie dyrektor: Dawn Ostroff oraz Revetę Bowers.

Komitet będzie w stanie korzystać z doradców oraz konsultantów spoza organizacji, w tym także z radców prawnych oraz prawników niezależnych. Wszystko po to, aby jego członkowie mogli bez żadnych obaw i całkowicie niezależnie rozwiązywać wszelkie kontrowersyjne sytuacje oraz zgłoszenia pracowników. Żeby pokazać, iż Activision jest naprawdę zaangażowane w zmiany, spółka zapowiedziała również, że wprowadzi do swojego zarządu osobę z mniejszości.

Niestety, jak wspomniałem wcześniej, wszystkie zmiany zdają się być czysto PR-ową zagrywką. Szefostwo Activision reaguje na coś, co było przez nie ukrywane przez lata. Nie wiadomo czy ktoś z zarządu w związku z tym poniesie jakiekolwiek konsekwencje, czy wszystko zostanie zamiecione pod dywan. Sytuację będziemy oczywiście bacznie obserwować, przekazując Wam wszelkie nowe informacje.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?