Szef Xboksa rozważa wszystkie aspekty współpracy z Activision

Activision jest obecnie w kryzysowej sytuacji. Już nie tylko jego pracownicy chcą w firmie zmian. Głosy krytyki płyną z każdej strony.

@ 22.11.2021, 13:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Szef Xboksa rozważa wszystkie aspekty współpracy z Activision

Pisaliśmy niedawno o tym, że udziałowcy Activision chcą, aby Bobby Kotick zrezygnował ze swojego stanowiska prezesa firmy. Dziś mamy najnowsze doniesienia w temacie kontrowersji związanych z wydawcą. Okazuje się, że Xbox rozważa wszystkie aspekty relacji z Activision, o czym poinformował pracowników Microsoftu Phil Spencer.

Szef Xboksa wysłał niedawno maila do swoich współpracowników. W wiadomości, jak donosi redakcja Bloomberga, wspomniał on o obecnej sytuacji w Activision, twierdząc, że jest głęboko "poruszony okropnymi wydarzeniami oraz sytuacją", a także, że "ten typ zachowania nie jest akceptowalny w naszej branży". Spencer napisał ponadto, że Xbox "ocenia wszystkie aspekty relacji z Activision Blizzard i dostosowuje się do obecnej sytuacji".

Co ważne, treść wiadomości potwierdził zarówno Spencer, jak i Microsoft, więc nie mamy do czynienia z plotką.

"Osobiście staram się tworzyć przyjemne i przyjazne środowisko dla wszystkich naszych pracowników. To nie jest cel, ale podróż, w trakcie której zawsze będziemy. Szefostwo w Xboksie i Microsofcie wspiera nasze ekipy, starając się tworzyć środowisko przyjazne dla wszystkich".

Activision również na maila zareagowało, a słów kilka opublikował rzecznik prasowy korporacji. Stwierdził on, że Activision docenia wszystkich partnerów i zamierza nadal z nimi współpracować. Firma przygotowuje też podobno zmiany, mające uczynić biura bardziej przyjaznymi i bezpieczniejszymi. Nic nie ma niestety na temat zmiany na najwyższym stanowisku, której domagają się nie tylko inwestorzy, ale również pracownicy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?