Phil Spencer chciałby zachować stare gry; uważa, że emulacja jest ważna

Wiele klasyków będzie zapomnianych, jeśli branża nie zrobi nic, aby je zachować. Dlatego Phil Spencer prosi o współpracę innych branżowych gigantów.

@ 19.11.2021, 10:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Phil Spencer chciałby zachować stare gry; uważa, że emulacja jest ważna

Phil Spencer, szef Xboksa, wie jak ważna jest wsteczna kompatybilność oraz emulowanie starszych gier. Bez tego wiele świetnych projektów zostanie zapomnianych, a tego przecież byśmy nie chcieli. Dlatego Spencer zgłosił się do wszystkich przedstawicieli branży, by wspólnie utrzymać starsze tytuły przy życiu. Powiedział on, że powinniśmy pracować razem, aby emulacja starszych gier na nowszym sprzęcie była dostępna i legalna.

"Mam nadzieję (i sądzę, że muszę to tak przedstawiać), że jako branża wypracujemy legalną emulację, która pozwoli nowoczesnemu sprzętowi uruchamiać (w granicach rozsądku) starsze pliki, pozwalając komuś zagrać w dowolną grę. Jeślibyśmy powiedzieli: 'Hey, każdy powinien kupić każdą grę albo posiadać każdą grę i nadal w nią grać' - to zdaje się być dobrym kierunkiem dla nas, jako branży".

Oczywiście nie sposób powiedzieć czy cokolwiek się w kwestii emulacji zmieni, choć faktycznie w wypowiedzi Spencera jest dużo prawdy. Wiele starszych, tych klasycznych, projektów będzie niebawem zapomnianych. Uruchamiać można je tylko na oryginalnym sprzęcie, którego jest coraz mniej, albo za sprawą - często nielegalnych - emulatorów.

Ciekawe czy inni przedstawiciele branży zareagują na apel Spencera.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   11:30, 19.11.2021
Popieram. Fajnie, żeby stare gry nie zostały zapomniane.
0 kudosgeass   @   12:35, 19.11.2021
A po co to komu jak można podpisać REMASTERED, wydawać co generację i dodatkowo coś tam ewentualnie zarobić?
W dzisiejszych czasach wychodzi więcej gier różnego rodzaju RE- niż całkiem nowych gier. Takie GTAV to zaraz na PS6 będą wciskać.
0 kudosmrPack   @   15:54, 19.11.2021
W tym aspekcie się zgadzam ze Spencerem, ale trendy w branży są jakie są i większość woli robić odświeżenia z większym lub mniejszym powodzeniem Poirytowany Microsoft jednak pokazał, że da się coś takiego zrobić dając dostęp do całkiem pokaźnej biblioteki gier i akurat to mi się podoba w ich podejściu.
0 kudosBarbarella.   @   00:28, 22.11.2021
Cytat: petrucci109
Popieram. Fajnie, żeby stare gry nie zostały zapomniane.

Teoretycznie też popieram ale praktycznie w żadną ze starych gier nie zagram. Nie z braku szacunku ale z braku czasu.
0 kudosguy_fawkes   @   16:42, 22.11.2021
@UP: Też tak mam. I nie uważam, że remastery, a zwłaszcza remake’i są czymś złym - oczywiście te odpowiednio dopracowane. MS idealne nie jest, bo kompatybilność z X360 i pierwszym Xboksem jest tak naprawdę oszukana (konsola pobiera specjalnie przeportowane wersje obsługiwanych gier po włożeniu płyty do napędu), ale to jest bez porównania więcej, niż daje Sony. I za darmo, jeśli ktoś ma w gry w kolekcji.
Dodaj Odpowiedź