Data premiery Dying Light 2: Stay Human na pewno nie ulegnie zmianie, twierdzą deweloperzy

Wygląda na to, że Techland faktycznie gotowy jest na premierę Dying Light 2: Stay Human. Lutowa data jest podobno niezagrożona.

@ 18.11.2021, 12:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Data premiery Dying Light 2: Stay Human na pewno nie ulegnie zmianie, twierdzą deweloperzy

Premiera Dying Light 2: Stay Human zaplanowana została na początek lutego 2022 roku. Do debiutu pozostało już naprawdę niewiele czasu, a jeśli wierzyć deweloperom, kolejnej obsuwy na pewno nie będzie. Szanse na jakiekolwiek opóźnienie są podobno zerowe - tak twierdzi główny projektant gry, Tymon Smektała.

Smektała rozmawiał niedawno z redakcją MP1st, a podczas wywiadu przyznał, że "z różnych powodów gra kilkakrotnie została opóźniona". Jednym z powodów był oczywiście COVID. Pandemia sprawiła, że deweloperzy musieli inaczej podejść do swojej pracy i stawić czoła wyzwaniom, z którymi w normalnych warunkach nie musieliby się mierzyć. Niełatwo też szlifuje się nieliniowe doświadczenie.

"W rzeczywistości nie szlifujesz jednej gry, ale kilka gier w tym samym czasie. Ponieważ ta sama gra może mieć tyle różnych wariantów, a część z tych wariantów może być drastycznie odmiennych i ty musisz to sprawdzać przy każdy podejściu, nie tylko 1000 razy, ale 1000 razy zwielokrotnione przez liczbę wariacji w grze. Więc to jest powodem opóźnienia, to również nasze dziecko. Nasza marka. Marka Dying Light jest w naszym posiadaniu. Wiedzieliśmy, że nie możemy wydać gry, która nie jest gotowa na premierę".

Twórcy nie chcieli sobie też zaszkodzić. Sukces pierwszej części sprawił, że druga musiała być bardziej dopracowana, bardziej wciągająca.

"Kolejny powód na opóźnienie premiery to pierwsze Dying Light, które było tak wielkim sukcesem. Nie ze względu na to, co media mówiły, ale ponieważ gracze zaakceptowali, polubili i pokochali grę. Myślę, że mamy jedną z najaktywniejszych i najbardziej wylewnych społeczności i prawdę mówiąc, ciśnienie było większe niż w przypadku pierwszej gry. Wiedzieliśmy, że nie możemy tych ludzi zawieść. Wiem, że opóźnienie to też zawód, ale myślę, że to lepsze niż dostanie gry, która nie powinna trafić w ręce graczy, która nie była gotowa na premierę".

Dying Light 2: Stay Human opracowywane jest obecnie z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Jej premierę zaplanowano na 4 lutego 2022 roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?