Beyond Good and Evil 2 ma problemy; gra może zostać anulowana

Ubisoft w ostatnim czasie całkowicie zmienia swoją strategię. Korporacja kładzie nacisk na gry-usługi oraz free-to-play, a Beyond Good and Evil 2 prawdopodobnie nie pasuje do żadnego z tych modeli biznesowych.

@ 15.11.2021, 00:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Beyond Good and Evil 2 ma problemy; gra może zostać anulowana

Beyond Good and Evil 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie osobiście gier. Tytuł ten zapowiedziano jednak dość dawno, a mimo to wciąż brakuje konkretów. Na domiar złego mniej więcej rok temu odszedł jej kreatywny dyrektor, Michel Ancel. Deweloper opuścił studio Ubisoft i postanowił zająć się swoją drugą pasją: przyrodą. Sytuacja Beyond Good and Evil 2 jest na tyle kiepska, że pojawiają się plotki na temat nadchodzącej anulacji.

Branżowy insider, Tom Henderson, opublikował niedawno na Twitterze kilka wpisów, z których dowiadujemy się o problemach Beyond Good and Evil 2. Henderson potwierdził podobno u kilku różnych źródeł wewnątrz Ubisoftu, iż BG&E2 nie ma w tym momencie osoby odpowiedzialnej za jej kreatywny rozwój. Nie ma jednego konkretnego kierunku, a w rezultacie wkrótce możemy się dowiedzieć o tym, że prace zdecydowano się przerwać.

Beyond Good and Evil 2 nie pasuje podobno do ambitnych planów francuskiego wydawcy, który chce coraz większy nacisk kłaść na gry-usługi, a także projekty free-to-play. Kontynuacja kultowego cyklu nadal podobno powstaje, ale zakończenie inwestycji jest kwestią czasu. Uratować projekt może zmiana jego założeń, ale Henderson nic na ten temat niestety nie wie.

Beyond Good and Evil 2 opracowywane jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach. Sytuacja gry jest porównywana do tego, co dzieje się w przypadku Skull and Bones. Ubisoft musi zdecydować czy pieniądze, które włożono w te dwie produkcje kiedykolwiek się zwrócą, a wtedy być może podjęte zostaną konkretne decyzje. Na razie czekamy na nowe informacje.


Sprawdź także:
Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2

Premiera: 2030
PS4, XBOX ONE, PC

Beyond Good & Evil 2 to prequel pierwszej odsłony cyklu, w której główną bohaterką była kobieta o imieniu Jade. Za powstanie projektu odpowiada firma Ubisoft, a na jej cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   18:16, 15.11.2021
Chyba potrzeba w takim razie cudu by BG&E2 nie zostało skasowane Smutny
0 kudosfebra1976   @   22:10, 15.11.2021
O rzesz ty łorzeszku! A ja tak bardzo czekam na tą grę. Nie zgadzam się Zadziorny
1 kudosdabi132   @   18:29, 16.11.2021
Gry free-to-play i gry usługi? Ubisoft chyba nie wyciągnął wniosków ze swoich takich darmowych gier jak Ghost Recon Phantoms, The Settlers Online czy też Anno Online. Mam nadziejęję, że wyjdzie im to bokiem. Ja i tak już dawno nie gram w ich gry, bo wszystkie są takie same.
0 kudosfebra1976   @   21:43, 17.11.2021
Ale BG& evil2 zapowiadało się miodnie, jeżeli by nie spartolili technikaliów to byłby murowany hit. Oj skrobią sobie, skrobią.