Sony prawdopodobnie zmieniło prognozy sprzedaży PlayStation 5

Problemy z dostępnością półprzewodników doprowadziły do tego, że Sony zmniejszyło planowaną sprzedaż konsol PlayStation 5. Nadal będą problemy z dostępnością konsoli.

@ 11.11.2021, 19:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Sony prawdopodobnie zmieniło prognozy sprzedaży PlayStation 5

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że Sony bardzo optymistycznie podchodzi do sprzedaży PlayStation 5 oraz celów, jakie sobie założyło szefostwo w tym temacie. Dziś mamy doniesienia o nieco mniej pozytywnym zabarwieniu. Jak się bowiem okazuje, Japończycy prawdopodobnie obniżyli predykcje dotyczące liczby opchniętych egzemplarzy nowej platformy, a wszystkiemu winne są problemy na rynku półprzewodników.

Z ostatnich informacji wynika, że PlayStation 5 rozeszło się już w nakładzie przekraczającym 13,4 mln sztuk. Sony zakładało, że do końca bieżącego roku fiskalnego sprzeda co najmniej 14,8 mln pudełek, ale przewidywania te prawdopodobnie zostały zrewidowane. Takie wnioski nasuwają się po lekturze raportu, jaki opublikowała redakcja portalu Bloomberg.

Z lektury publikacji dowiadujemy się, że Sony ma problemy z opracowaniem odpowiedniej ilości układów scalonych, potrzebnych do PlayStation 5. Mimo że Japończycy mieli podobno zakupioną odpowiednią liczbę chipów, fabryki nie są w stanie nadążyć z produkcją. Zakładano, że w trakcie bieżącego roku fiskalnego uda się osiągnąć produkcję na poziomie 16 mln konsol, a teraz mowa o 15 mln.

Sony nie jest oczywiście jedyną firmą, która boryka się z problemami. Występują one wszędzie, a w rezultacie wiele firm zostało zmuszonych do ograniczenia produkcji. Z tego samego powodu Valve postanowiło przesunąć datę premiery Steam Deck, które miało trafić do sprzedaży w grudniu roku bieżącego, a obecnie mówi się o lutym 2022 roku.

Kiedy skończą się problemy z chipami? Tego na razie nie wiemy. Wiele korporacji, jak Toshiba, Foxconn oraz AMD uważa, że mniej więcej w połowie roku 2022 sytuacja powinna zacząć się stabilizować. Intel sądzi natomiast, że braki będą nam towarzyszyć co najmniej do roku 2023.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?