Gra Indiana Jones od Bethesdy to oryginalna historia

Za opracowanie scenariusza odpowiada studio MachineGames, ale swoje trzy grosze wtrącił też Todd Howard, producent z Bethesdy.

@ 10.11.2021, 21:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Gra Indiana Jones od Bethesdy to oryginalna historia

Jakiś czas temu ujawniono, że studio MachineGames, twórcy ostatnich odsłon serii Wolfenstein, pracuje nad grą w uniwersum Indiany Jonesa. Mimo że wiele szczegółów na temat projektu jest wciąż owianych tajemnicą, co nieco na jego temat postanowił opowiedzieć Todd Howard. Przyznał on między innymi, że scenariusz gry został napisany przez niego.

Howard zajmuje się obecnie przede wszystkim reżyserią Starfield. Nie oznacza to jednak, że nie jest zaangażowane w inne projekty przygotowywane przez Bethesdę. Jednym z tych projektów jest właśnie gra Indiana Jones od MachineGames. Howard przygotował historię, którą wykorzystują w tym momencie deweloperzy, a dowiedzieliśmy się o tym dzięki wywiadowi, jaki zorganizowała redakcja IGN.

"Kiedy zajmuje się produkcją rzeczy, są to gry, którym ciągle się przyglądam. To nie jest coś, co robię każdego dnia, może to być raz na tydzień, może to być raz na miesiąc, w zależności od tego, w jakim stanie jest gra. Jest kilka rzeczy, które w tym momencie produkuję, a gdy jestem reżyserem, to dla mnie praca codzienna".

Następnie Howard przyznał, że grę z cyklu Indiana Jones miał już w głowie ponad dekadę temu i choć nie udało się z nią ruszyć, do rozmów powrócono po tym, jak LucasArts zostało przejęte przez Disneya. Wtedy właśnie zdecydowano, że MachineGames zajmie się nowym projektem.

"Wewnętrznie uwielbiam to, co robi MachineGames. Wszyscy znają się naprawdę dobrze. Wtedy poruszyłem też kwestię czegoś, co mogłoby ich zainteresować".

"Uważam, że Riddick z oryginalnego Xboksa, opracowany przez Starbreeze Studios, którego członkowie są obecnie w MachineGames jest niewiarygodny. Spójrz na jakość technologiczną tej gry, przez DOOM - jest niesamowita. Potem na to, co zrobili z Wolfenstein, scenami i postaciami, myślę, że to niesamowici twórcy. Więc wspomniałem to im 'Hey, mamy coś, co może Was zainteresować?'. Oni odpowiedzieli 'absolutnie'. Są dobrzy w te nazistowskie rzeczy, prawda?".

Howard następnie rozwinął temat, ujawniając, że gra oparta na na oryginalnej historii, opracowanej przez niego oraz MachineGames. W jego opinii, szwedzkie studio "robi wyśmienitą robotę" z grą i "jest bardzo zadowolony z tego, że był w stanie pomóc" przy projekcie w jakimś zakresie.

"Oni tworzą tę grę, a ja jestem zaangażowany kreatywnie, 'hej, czym będzie ta gra?'. Miałem oryginalną historię i pracowaliśmy przy niej razem. Poświęciłem na to trochę czasu, a oni postanowili ją wykorzystać. Robią niesamowitą robotę i jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem pomóc i się zaangażować".

Niestety nowy projekt jest w bardzo wczesnym etapie produkcyjnym, a to oznacza, że minie sporo czasu, nim będziemy w stanie w niego zagrać. Więcej informacji, jak tylko się pojawią.


Sprawdź także:
Wolfenstein: The New Order

Wolfenstein: The New Order

Premiera: 20 maja 2014
PC, PS3, PS4, XBOX 360, XBOX ONE

Wolfenstein: The New Order to kolejna odsłona jednego z prekursorów gatunku FPS, wydanego pierwszy raz w 1992 roku. Tym razem za jego opracowanie odpowiada szwedzka ekipa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudospetrucci109   @   00:47, 11.11.2021
Wolałbym, żeby Todd Howard zbytnio się w tą produkcję nie angażował... Panowie z Machine Games znają się na swojej robocie znacznie lepiej od niego...
0 kudosBarbarella.   @   01:17, 11.11.2021
No ale skoro to jego pomysł i scenariusz to jak ma się nie angażować. Szkoda że jeszcze długo będziemy na tę grę czekać. Każdy film z Indym obejrzałam no nie wiem , na pewno gdzieś w okolicach 10 razy . No Królestwo Kryształowej Czaszki tylko trzy razy.