Nintendo zainwestuje ogromne pieniądze w oddział tworzący gry

Wygląda na to, że Nintendo chce jeszcze mocniej wejść w tworzenie oprogramowania. Korporacja ma ambitne plany inwestycyjne.

@ 08.11.2021, 15:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
switch

Nintendo zainwestuje ogromne pieniądze w oddział tworzący gry

Ostatnia konsola Nintendo, Switch, sprzedaje się bardzo dobrze. Równie popularne są wszystkie gry przeznaczone dla tejże platformy, a to oznacza, że Japończycy chętnie inwestują w oprogramowanie przeznaczone dla urządzenia. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, planowane inwestycje będą pokaźne.

Nintendo podsumowało ostatnio swoje najnowsze wyniki finansowe, a podczas konferencji przemawiał jego prezydent, Shuntaro Furukawa. Z wypowiedzi oficjela wynika, że spółka zamierza wydać około 900 milionów dolarów na rozszerzenie oddziału odpowiedzialnego za deweloping gier. Co ciekawe, podobna suma zostanie przeznaczona na rozwój usług sieciowych oraz innych aspektów korporacji.

Switch okazało się ogromnym sukcesem, przerastając wszelkie oczekiwania. To właśnie przez to - jak twierdzi Furukawa - jego spółka chce zainwestować w sumie 880 milionów dolarów w opracowywanie gier. Ponadto 440 milionów zostanie przeznaczonych na przenoszenie gier do innych mediów, jak filmy oraz seriale, a oszałamiające 2 mld zielonych Nintendo chce zainwestować w utrzymywanie lepszych relacji z klientami.

Jeśli chodzi o wyniki finansowe Nintendo, korporacja ma powody do zadowolenia. Switch rozszedł się już w nakładzie przekraczającym 92 mln egzemplarzy, mimo że na rynku wciąż występują problemy z dostępnością półprzewodników, z którymi mierzyć muszą się wszyscy producenci konsol.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?