Nintendo obniża przewidywania dotyczące sprzedaży Switcha

Chodzi oczywiście o kryzys na rynku półprzewodników wywołany przez pandemię COVID-19. Nintendo nie będzie miało komponentów do budowy konsol Switch.

@ 03.11.2021, 09:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
switch

Nintendo obniża przewidywania dotyczące sprzedaży Switcha

Obecnie trwający kryzys na rynku podzespołów komputerowych nie dotyczy wyłącznie blaszaków. Problemy z dostępnością półprzewodników sprawiają, że niełatwo kupić nowy samochód, a sprzęt elektroniczny, w tym konsole, trudno znaleźć na półkach sklepowych. Wszyscy producenci obniżają w związku z tym swoje cele produkcyjne, a wśród nich jest Nintendo.

Mowa w tym przypadku o Nintendo Switch. Konsola zadebiutowała na rynku w 2017 roku i do dziś - także ze względu na brak jakiekolwiek konkurencji na rynku kieszonsolek - sprzedaje się wyśmienicie. Sprzedaż zostanie jednak nieco ograniczona przez to, co dzieje się w wyniku pandemii. Okazuje się, że w bieżącym roku fiskalnym na rynek trafi mniej egzemplarzy Switcha, niż pierwotnie planowano.

Jak donosi Nikkei Asia, Nintendo przekazało inwestorom, że w bieżącym roku fiskalnym nie sprzeda 30 mln konsol Switch, ale sporo mniej, bo 24 miliony. Co ciekawe, Japończycy trzeci raz przycinają już predykcje. Wcześniej raportowali sprzedaż na poziomie 28,83 mln oraz 25,5 mln jednostek. Niepewna produkcja jest wynikiem wspomnianych problemów na rynku półprzewodników, które najpewniej będą nam towarzyszyć także w przyszłym roku.

Nowe informacje w temacie będziemy Wam oczywiście przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?