Aktualizacja 2.0 dla Returnal wprowadzi możliwość rejestrowania postępów

Jednym z największych problemów Returnal jest to, że nie da się zapisać postępów, a następnie spokojnie wyłączyć konsolę i kontynuować w kolejnym wolnym czasie. Wreszcie się to jednak zmieni.

@ 26.10.2021, 17:07
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Aktualizacja 2.0 dla Returnal wprowadzi możliwość rejestrowania postępów

Od premiery Returnal minęło sporo czasu. Mimo że - jak przeczytacie w naszej recenzji - to bardzo dobra gra akcji, miała pewien dość znaczący mankament. Chodzi o to, że niemożliwe było zapisanie postępów. Jedynym sposobem na przerwanie rozrywki było wprowadzenie konsoli w stan uśpienia, ale oznaczało to niemożność wyłączenia gry.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy za sprawą wpisu na blogu PlayStation nowa wersja Returnal, oznaczona numerkiem 2.0, doda możliwość rejestrowania postępów, a także tryb fotograficzny. Dzięki nowej funkcji, możliwe staje się spauzowanie cyklu, wyłączenie gry i zachowanie postępów.

Twórcy wyjaśniają, że nie jest to klasyczny zapis, albowiem po ponownym uruchomieniu gry, zarejestrowane postępy będą kasowane. Korzystanie z pauzy tworzy pojedynczy zapis, poniekąd zawiesza zabawę, do momentu, w którym zdecydujemy się do niej powrócić.

Powyższe ograniczenie nie jest jedynym. Prócz tego, że pauza obejmuje tylko jeden punkt zapisu, niemożliwe będzie przerywanie scenek przerywnikowych, sekwencji z widokiem pierwszoosobowym, intensywnych starć z przeciwnikami, ani bitw z bossami. Dlaczego? Jak wyjaśnia dyrektor gry, Harry Krueger: "Czuliśmy, że są momenty w Returnal, których trzeba doświadczać bez przerw, aby zachować poziom wyzwania oraz płynność".

Aktualizacja 2.0 dla Returnal to nie tylko możliwość zawieszenia cyklu, ale również tryb fotograficzny. Dzięki niemu możemy uchwycić najbardziej efektowne sceny w formie screenów, a później chwalić się nimi np. w sieci.

Returnal dostępne jest obecnie wyłącznie na PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):