Marvel’s Guardians of the Galaxy korzysta z Krakena i zajmuje na PS5 dużo mniej miejsca niż na PS4

Okazuje się, że kompresja Kraken faktycznie potrafi przynieść wymierne rezultaty. Spójrzcie tylko na różnicę w ilości miejsca zajmowanego przez Marvel’s Guardians of the Galaxy na PlayStation 5 oraz PlayStation 4.

@ 26.10.2021, 14:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Marvel’s Guardians of the Galaxy korzysta z Krakena i zajmuje na PS5 dużo mniej miejsca niż na PS4

Marvel’s Guardians of the Galaxy dostępne jest od dziś w sprzedaży. Tytuł w wersji pudełkowej w naszym kraju nabędziecie dzięki firmie Cenega, a jeśli wolicie wydanie cyfrowe, możecie skusić się między innymi na zakup w PlayStation Store. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, wariant dedykowany nowej platformie Sony, czyli PlayStation 5, jest sporo mniejszy od tego przeznaczonego dla PlayStation 4.

Na Twitterze pojawił się krótki wpis z kanału Zuby_Tech. Dowiadujemy się z niego, że Marvel's Guardians of the Galaxy na PlayStation 5 jest blisko połowę mniejsze do tego dla PlayStation 4. W przypadku nowej konsoli wystarczy pobrać mniej więcej 31 GB danych, a na PlayStation 4 konieczne jest zaciągnięcie 60 GB. Skąd ta różnica, zapytacie? Już wyjaśniamy.

PlayStation 5 korzysta z zaawansowanej technologii kompresji danych, zwanej Kraken. To ona sprawia, że gry są mocno spakowane i zajmują mniej miejsca, a oferują wyższej rozdzielczości tekstury, modele postaci oraz materiały filmowe. Nie wszyscy deweloperzy korzystają jednak z Krakena, a w efekcie nie każda gra jest równie dobrze przygotowana do okupowania możliwie jak najmniejszej ilości miejsca na SSD platformy.

Marvel's Guardians of the Galaxy zbiera do tej pory bardzo dobre oceny od recenzentów, a jeśli czekacie na nasz materiał, będziecie mogli go przeczytać niebawem. Póki co pamiętajcie o tym, by w przypadku zainteresowania wersją dla komputerów osobistych sprawdzić jej wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?