Szef Intela uważa, że problemy z chipami potrwają do 2023 roku

Pat Gelsinger stwierdził w ostatnim z wywiadów, że sytuacja na rynku półprzewodników zacznie się stabilizować najwcześniej za rok.

@ 25.10.2021, 10:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Szef Intela uważa, że problemy z chipami potrwają do 2023 roku

Kryzys na rynku półprzewodników komplikuje obecnie mocno sytuację w wielu branżach, w tym komputerowej. Wszyscy liczą na to, że jak najszybciej dobiegnie on końca, ale szef Intela, Pat Gelsinger, nie jest co do tego pewny. Twierdzi on, że problemy z dostępnością chipów mogą potrwać nawet do 2023 roku.

Układy scalone są obecnie praktycznie wszędzie. To z nich zbudowane są także komputery oraz konsole, a jako że chipów obecnie brakuje, w sklepach niełatwo znaleźć procesory, karty graficzne i wiele innych komponentów bazowych. Niektórzy, jak Toshiba i Foxconn, uważają, że kryzys skończy się w 2022 roku. Inni twierdzą natomiast, że potrwa dłużej.

Szef Intela, Pat Gelsinger, rozmawiał niedawno z redakcją CNBC, a podczas wywiadu zapytany został właśnie o problemy z półprzewodnikami. W jego opinii problemy potrwać mogą nawet do 2023 roku.

"W tym momencie mamy najgorszą sytuację, a każdy kolejny kwartał przyszłego roku będzie wyglądał lepiej, ale nie będziemy mieć równowagi pomiędzy popytem i podażą do 2023 roku", powiedział Gelsinger.

Na koniec wspomnę, że w opinii szefowej AMD, Lisy Su, sytuacja na rynku półprzewodników powinna zacząć się stabilizować w drugiej połowie 2022 roku. Podobne zdanie ma szef Xboksa, Phil Spencer.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?