Nowa gra autora Stardew Valley - Haunted Chocolatier oficjalnie zapowiedziane

Deweloper odpowiedzialny za stworzenie Stardew Valley ujawnił światu swoją nową grę: Haunter Chocoliater. Tytuł ten został przedstawiony w ramach filmu z wczesnego gameplayu owej produkcji.

@ 24.10.2021, 16:07
Filip "zubal22" Sudoł
pc

Nowa gra autora Stardew Valley - Haunted Chocolatier oficjalnie zapowiedziane

Stardew Valley to z pewnością jedna z najlepszych i najbardziej popularnych gier indie w historii. Ten rolniczy RPG z 2016 roku wciąż jest żywy i kochany przez wielu ludzi. Wskazują na to między innymi recenzje na Steamie - ponad 335 tys. ocen z czego, aż 97% jest pozytywnych, a do tego świetna sprzedaż opiewająca na ponad 15 mln opchniętych egzemplarzy! A to wszystko stało się dziełem zaledwie jednego człowieka - Eric'a Barone (znanego jako ConcernedApe). Osiągnął on niesamowite wyniki, o których wielu większych twórców może zaledwie pomarzyć, a teraz chce udowodnić, że nie osiądzie na laurach. Producent ten podzielił się bowiem ze światem filmem z gameplayu ze swojej nowej gry, która jest jeszcze w fazie budowy, ale zapowiada się niezwykle ciekawie. Poznajcie Haunted Chocolatier!

Zaprezentowany przez dewelopera zwiastun prezentuje pixel-artową oprawę graficzną do złudzenia przypominającą tą ze Stardew Valley. Haunted Chocolatier skupiać się będzie jednak nie wokół gospodarowania farmą, a główną osią rozgrywki ma tu być zdobywanie przedmiotów, tworzenie wyrobów cukierniczych i sprzedawanie ich NPC-om. Ponadto ponownie mamy tutaj eksplorację lokacji (w tym starego, nawiedzonego zamku), rozwijanie relacji (także tych romantycznych) z mieszkańcami okolicznej wioski oraz walkę z potworami. 

Niestety na ten moment ConcernedApe nie podaje nawet przybliżonej daty premiery, przyznaje za to, że gra wymaga jeszcze wiele pracy i nie chce deklarować jednego konkretnego kierunku, jaki Haunted Chocolatier może obrać. Wszystko wskazuje jednak na to, że najważniejsze dla dewelopera jest stworzenie dobrej, dającej dużo radości gry. Zaznacza on również również, że praca nad Stardew Valley "wiązała go" w pewnej mierze z tradycjami gier rolniczych. Nową produkcję określa jako dobrą okazję na otwarcie się na więcej możliwości w kreowaniu ciekawego świata czy rozgrywki. Mówi ponadto, że chce dodać grze unikalnego charakteru i o ile główna oś gameplayu jest jako tako gotowa, o tyle prawdziwy smak i wyjątkowość Haunted Chocolatier jeszcze przyjdzie nam poznać w przyszłości.

Jednego można być pewnym - Barone to człowiek ambitny, który chce dostarczyć grę ciekawą i jedyną w swoim rodzaju. Czy jest tu szansa na sukces na miarę Stardew Valley? Nie sposób teraz oceniać. Możemy tylko czekać na nowe szczegóły dotyczące Haunted Chocolatier i liczyć na to, że faktycznie będziemy mieli do czynienia z czymś zupełnie nowym, acz równie dobrym co poprzednie dzieło ConcernedApe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?