Microsoft przygotował kolejne karty pamięci, o pojemności 512 GB i 2 TB

Nowe karty pamięci dla konsol Xbox Series X|S zostały opracowane oczywiście we współpracy z firmą Seagate.

@ 21.10.2021, 20:58
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Microsoft przygotował kolejne karty pamięci, o pojemności 512 GB i 2 TB

Pamięć dostępną dla konsol Xbox Series X|S można rozszerzyć za sprawą specjalnych kart. Do tej pory na rynku była tylko jedna tego typu karta, o pojemności 1 TB, ale Microsoft ujawnił właśnie kolejne dwie: o pojemności 512 GB oraz 2 TB. Obie są kompatybilne zarówno z Xboksem Series X, jak i Series S.

Karty 512 GB i 2 TB przygotowano we współpracy z Seagate, czyli firmą, która wcześniej oferowała też kartę 1 TB. Nie mają one jeszcze dokładnej daty premiery, ale winna ona nastąpić w nadchodzących tygodniach. Karta 512 GB trafi do sprzedaży w połowie listopada, a kosztować będzie jakieś 600 zł. Karta 2 TB ma być dostępna od początku grudnia, a w jej przypadku trzeba będzie wyłożyć około 1800 zł. Dla porównania, karta 1 TB to koszt 1000 zł.

W tym momencie tylko karty opracowane przez Seagate pozwalają poszerzyć pamięć konsol Xbox Series X|S, albowiem one jako jedyne wspierają architekturę Velocity platformy. Czy w przyszłości się to zmieni? W tym momencie niestety nie wiemy, ale jest spora szansa, że wcześniej czy później dostępne opcje się rozszerzą.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?