Microsoft chce robić wysokobudżetowe gry konkurujące z produkcjami Sony

Na razie nie ma niestety żadnych konkretów w temacie, choć szef Xbox Game Studios przyznaje, że blockbustery go interesują.

@ 21.10.2021, 20:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Microsoft chce robić wysokobudżetowe gry konkurujące z produkcjami Sony

Sony od zawsze stara się dogadzać graczom wysokobudżetowymi grami fabularnymi. Microsoft ostatnio nie stawiał na tego typu projekty, inwestując głównie w przedsięwzięcia pomniejsze. Jak się jednak okazuje, gigant z Redmond nadal zainteresowany jest tzw. blockbusterami. Potwierdził to szef Xbox Game Studios, Matt Booty.

Booty rozmawiał ostatnio z Kinda Funny Games, a podczas wywiadu został zapytany o Sony oraz o ogromny sukces, jakim cieszą się projekty Japończyków. Przyznał on, że Sony faktycznie robi świetną robotę, a potem nadmienił, że Microsoft zawsze był zainteresowany grami tego typu, a obecna strategia firmy w żaden sposób na to negatywnie nie wpływa.

"Podchodzę do tego w taki sposób, że chcę zwracać uwagę na oczekiwania graczy. Myślę, że są gry, które generują ogromne oczekiwania, których premiery są ważnym momentem. W tego typu gry mogą grać wszyscy, to wielkie światy, w których każdy może się znaleźć. Myślę, że takie gry są ważne".

"Oczywiście nie byliśmy tu na czele stawki, nie możemy się tu mierzyć z Sony. Nie chcę wdawać się w rozmowy pokroju 'gdzie jest nasze Uncharted? Co jest naszym Horizon Zero Dawn? Co jest naszym tym? Co jest naszym tamtym?' To nikomu niczego dobrego nie przynosi".

"Ale poruszyłeś ważną kwestię. Mówisz o grach, które są popularne, które mają wielkie światy, w które ludzie chcą grać i oferują świetnie przygotowane postaci oraz wyśmienite walory produkcyjne? Absolutnie chcemy takie gry robić".

Microsoft przygotowuje obecnie sporo nowych gier, a wśród nich jest reboot Fable oraz Perfect Dark, a także mające zadebiutować w przyszłym miesiącu Halo Infinite. O kolejnych projektach będziemy Was informować na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   12:59, 22.10.2021
No wlasnie jak to MS nie tworzy wysokobudzetowych produkcji ?
Jak w takim razie mozna okreslic m.in:

Halo infinite
Forza horizon 5
Forza motorsport 8
Starfield
Perfect dark
Fable
Hellblade 2
Avowed
Redfall
Indiana jones
Ark 2

I napewno jeszcze by sie cos znalazlo (ciezko jest mi okreslic budzet nadchodzacych produkcji wiec jezeli ktos jest lepiej rozeznany w tym temacie to prosilbym o korekte w komentarzu)