Organizacja FIFA chce zróżnicować swoje działania i współpracować z większą ilością firm

FIFA dostrzegła potencjał w gamingu oraz esporcie i dlatego tak mocno podniosła kwotę za swoją licencję.

@ 18.10.2021, 10:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Organizacja FIFA chce zróżnicować swoje działania i współpracować z większą ilością firm

Pisaliśmy niedawno o tym, że Electronic Arts rozważa rezygnację z nazwy FIFA na potrzeby swojego piłkarskiego cyklu. Licencja w ostatnim czasie mocno zdrożała, a w efekcie wydawca planuje jej po prostu nie przedłużać. Dziś mamy nowe informacje w temacie, pochodzące od właścicieli licencji. Okazuje się, że FIFA chce zdywersyfikować swoje działania i nie jest zainteresowana umowami na ekskluzywność.

"Technologia oraz firmy mobilne aktywnie walczą o to, by być powiązane z FIFA, jej platformami oraz globalnymi turniejami. W związku z tym FIFA angażuje się z wieloma graczami w branży, włączając w to deweloperów, inwestorów oraz analityków, by zbudować długoterminowe spojrzenie na gaming, esport oraz interaktywną rozrywkę".

"Gaming oraz esport są najszybciej rozwijającymi się mediami na planecie, z nowymi oraz zróżnicowanymi grami debiutującymi bezustannie. Dlatego ważna jest dla FIFY oraz jej akcjonariuszy maksymalizacja okazji dla piłki nożnej oraz fanów... FIFA ma obowiązek wspierania 211 członkowskich towarzystw, aby w pełni kapitalizować okazje, które pojawiają się w ostatnich latach. W związku z tą strategią, FIFA chce organizować turnieje w ramach niedawno uruchomionej struktury FIFAe".

Jak widać, chodzi wyłącznie o pieniądze oraz maksymalizację przychodów, co w sumie nie powinno nikogo dziwić - takie same powody na rezygnację z licencji FIFA podawało Electronic Arts. W przyszłym roku prawdopodobnie grać będziemy w EA Sports FC.

Na koniec przypomnę, że FIFA 22 jest już w sklepach. Jeśli rozważacie jej zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe.


Sprawdź także:
FIFA 22

FIFA 22

Premiera: 01 października 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

FIFA 22 to kolejna odsłona odsłona popularnej serii gier sportowych od studia EA Sports i firmy Electronic Arts poświęcona piłce nożnej.FIFA 22 podobnie jak poprzednie cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?