Dragon Age 4 na konsole najprawdopodobniej tylko na Xbox Series X|S i PlayStation 5

Profil LinkedIn jednego z projektantów ze studia BioWare i serwis VentureBeat potwierdzają, że Dragon Age 4 trafi wyłącznie na nową generację konsol - Xbox Series X|S i PlayStation 5 - oraz komputery osobiste. Nie będzie to premiera cross-genowa, jak wiele dzisiejszych deweloperów ma w zwyczaju robić ze swoimi dziełami.

@ 15.10.2021, 18:14
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps5, xbox x/s

Dragon Age 4 na konsole najprawdopodobniej tylko na Xbox Series X|S i PlayStation 5

Dragon Age 4 choć oficjalnie przez Electronic Arts zapowiedziane, to dalej skrywane w cieniu. Doczekaliśmy się co prawda publikacji kilku interesujących grafik koncepcyjnych i krótkiego zwiastuna, jednak nadal nic konkretnego na temat rozgrywki do mediów nie trafiło. Aczkolwiek ostatnio dowiedzieliśmy się, że nowa odsłona popularnego cRPG-a akcji będzie najprawdopodobniej wydana na PC-tach i konsolach - z tym że tylko na dziewiątą generację.

Dragon Age 4 wciąż jest kilka lat przed premierą. Świeże plotki sugerują, że ta odbędzie się w 2023 roku, co miałoby rację bytu - zważywszy na słowa szefa finansów EA, Blake'a Jorgensena, który w 2019 r. zasugerował, by nie oczekiwać gry w roku fiskalnym 2022 (kończącym się w 1 kwietnia tegoż samego). Naturalnym wydaje się zatem, że Dragon Age 4 nie trafi na konsole minionej już generacji - Xboksa One i PlayStation 4. Teraz najprawdopodobniej trafiliśmy na potwierdzenie tej kwestii.

Na profilu jednego z niepracujących już w BioWare deweloperów w serwisie LinkedIn możemy natknąć się na wzmiankę o projektach, przy których brał udział. Zwolniony w październiku 2020 napisał, że brał udział w pracach nad Dragon Age (w domyśle zapewne nad "czwórką"), a w platformach docelowych wpisał PC, Xbox Series X|S i PS5! Te informację potwierdził, przez swoje anonimowe źródła, serwis VentureBeat.


Sprawdź także:
Dragon Age 4

Dragon Age 4

Premiera: 2023
PC, PS5, XBOX X/S

Dragon Age 4 to kolejna odsłona serii popularnych cRPG-ów od studia BioWare - ojców marki, a także Mass Effect czy Anthem - i firmy Electronic Arts.W Dragon Age 4 wracamy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   20:46, 15.10.2021
Jedna z lepszych decyzji EA.