Wiemy ile Electronic Arts płaci za licencję FIFA - suma jest bajońska!

Mimo że informacja nie pochodzi z oficjalnego źródła, trzeba przyznać, że jest ona dość wiarygodna. Koszt licencji FIFA jest według niej ogromny.

@ 14.10.2021, 23:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Wiemy ile Electronic Arts płaci za licencję FIFA - suma jest bajońska!

FIFA 22 może być ostatnią grą EA Sports, o tym właśnie tytule. Już wcześniej pisaliśmy o tym, że Electronic Arts rozważa rezygnację z płacenia za licencję FIFA, a właśnie w sieci pojawiły się kolejne doniesienia w temacie. Rzucają one światło na ewentualną decyzję, jaką muszą podjąć Kanadyjczycy.

Redakcja New York Times opublikowała raport, w którym czytamy, że FIFA chce od Electronic Arts około 2,5 miliarda dolarów (około 10 mld złotych) za każdy cykl World Cup, czyli co cztery lata. Umowa miała by obejmować najbliższą dekadę, a zatem trzy cykle mistrzostw świata. Co ciekawe, do tej pory Electronic Arts za licencję płaciło znacznie mniej, bo 1 mld dolarów.

Sytuację komplikują też dodatkowe żądania. Okazuje się bowiem, że EA musi ograniczyć sposoby monetyzowania gry, a jako że Electronic Arts zamierza je raczej rozszerzać, to także niezbyt dobrze wpisuje się w strategię korporacji. Finał może być taki, że przyszłoroczne wydanie gry będzie zatytułowane EA Sports FC, zgodnie z ostatnimi doniesieniami.

FIFA 22 dostępne jest w sklepach od mniej więcej dwóch tygodni, a jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na jego zakup, koniecznie spójrzcie na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe - w przypadku zainteresowania wersją PC.


Sprawdź także:
FIFA 22

FIFA 22

Premiera: 01 października 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

FIFA 22 to kolejna odsłona odsłona popularnej serii gier sportowych od studia EA Sports i firmy Electronic Arts poświęcona piłce nożnej.FIFA 22 podobnie jak poprzednie cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?