Ricochet to nowy system do walki z oszustami w Call of Duty

System zadebiutuje w momencie premiery Call of Duty Vanguard, ale będzie też dostępny później w Warzone.

@ 14.10.2021, 10:42
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ricochet to nowy system do walki z oszustami w Call of Duty

Activision od zawsze ma problemy z oszustami w cyklu Call of Duty. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, niebawem w cyklu zobaczymy całkiem nowe, oparte na kernelu rozwiązanie. Zadebiutuje ono w momencie premiery Call of Duty Vanguard, co powinno pozytywnie wpłynąć na jakość rozgrywek.

Call of Duty Vanguard zadebiutuje na początku listopada. Tytuł zaoferuje kampanię dla jednego gracza, współzawodnictwo oraz tryb nastawiony na współpracę. Tryby PvP zawsze pełne były cheaterów, ale Activision ma całkiem nowy system do walki z nimi.

Rozwiązanie zwane Ricochet zapowiedziane zostało na oficjalnej stronie projektu. Będzie ono dostępne od premiery Call of Duty Vanguard, a później trafi też do Call of Duty Warzone. Oprogramowanie działa na poziomie kernela, a zatem w momencie startu komputera wczytywany jest specjalny sterownik. Monitoruje on uruchamiane aplikacje, starając się wykryć te próbujące manipulować grą.

Sterownik ma działać tylko wtedy, gdy będziemy grać w Vanguard albo Warzone. Usługa będzie oczywiście dostępna tylko na komputerach osobistych.

Premiera Call of Duty: Vanguard zaplanowana została na 5 listopada, a grać będziemy wówczas na PC oraz konsolach Xbox i PlayStation. Call of Duty Warzone jest oczywiście cały czas dostępne.


Sprawdź także:
Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard

Premiera: 05 listopada 2021
XBOX X/S, XBOX ONE, PS5, PS4, PC

Call of Duty: Vanguard to kolejna odsłona serii popularnych strzelanek pierwszoosobowych. Za produkcją tej części stoi studio Sledghammer Games, które w przeszłości oprac...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?