Battlefield 2042 było początkowo grą Battle Royale

W którymś momencie szefostwo Electronic Arts postanowiło nowe Battle Royale przemianować na Battlefield 2042.

@ 13.10.2021, 13:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Battlefield 2042 było początkowo grą Battle Royale

Przed momentem pisaliśmy o tym, że beta wersja Battlefield 2042 była względnie świeża, a nie - jak twierdziło DICE - sprzed kilku miesięcy. Teraz mamy kolejne plotki dotyczące projektu pochodzące z Twittera należącego do słynnego insidera, Toma Hendersona.

Z wpisów opublikowanych przez Hendersona wynika, że Battlefield 2042 początkowo powstało, jako gra z gatunku Battle Royale. Dopiero w trakcie produkcji zdecydowano się na przemianowanie projektu i przygotowanie kolejnej odsłony popularnego cyklu.

"Teoria, że Battlefield 2042 powstawało, jako Battle Royale jest prawdziwa, mimo że nie jestem pewny ile gry opracowano, nim postanowiono przejść do bardziej tradycyjnego Battlefielda. Inspiracja Call of Duty jest widoczna, ale najbardziej inspirowano się Apex Legends", napisał Henderson.

Biorąc pod uwagę liczbę graczy - 128 - a także narzędzia pokroju linki z hakiem, nie sposób nie dostrzec, że faktycznie jest coś na rzeczy. W Battlefield 2042 są też Specjaliści, którzy powstali w oparciu o operatorów z Call of Duty: Modern Warfare. Na ile te wszystkie inspiracje są znaczące przekonamy się niebawem.

Premiera Battlefield 2042 zaplanowana została na 19 listopada, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Jeśli rozważacie zakup wydania przeznaczonego dla komputerów osobistych, koniecznie spójrzcie na jego wymagania.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?