Wersja beta Battlefield 2042 była całkiem świeża; DICE ma niewiele czasu na dopieszczenie gry - plotka

W sieci pojawiły się dość zaskakujące informacje na temat wersji beta gry Battlefield 2042. Okazuje się, że był to prawie finalny produkt.

@ 13.10.2021, 10:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Wersja beta Battlefield 2042 była całkiem świeża; DICE ma niewiele czasu na dopieszczenie gry - plotka

Po tym, jak w sieci pojawiła się otwarta beta Battlefield 2042 gracze byli mocno zaskoczeni tym, co przygotowało dla nich Electronic Arts - w szczególności fani serii. EA, broniąc się, twierdziło, że wersja którą udostępniono w sieci była dość stara, co natomiast miało oznaczać, że ta obecna - oraz premierowa - jest pod wieloma względami inna, lepsza. Jak się okazuje, nie do końca mogło to być prawdą.

W Internecie pojawił się raport przygotowany przez znanego insidera, Toma Hendersona. Wielokrotnie publikował on niepotwierdzone informacje, które później się sprawdzały, a w związku z tym jest spora szansa na to, że i tym razem będzie podobnie. Henderson twierdzi, że zdobył szczegóły na temat tego, z jakiego okresu pochodzi beta Battlefield 2042. Okazuje się, że nie ma ona kilku miesięcy, jak twierdziło DICE, ale jest mniej więcej z połowy września.

Żeby było ciekawiej, wiek plików Henderson był w stanie potwierdzić u dwóch źródeł, a jedno z nich wcześniej ujawniło, że premiera Battlefield 2042 zostanie lekko opóźniona, co faktycznie miało miejsce. Biorąc pod uwagę to, z jak aktualną wersją gry mieliśmy do czynienia, raczej nie należy się nastawiać na to, że do premiery, która odbędzie się za około miesiąc, produkcja ulegnie diametralnej zmianie, tudzież poprawie.

"Zgadza się to z tym, co słyszałem od miesięcy, że DICE ma ogromne problemy ze stabilnością gry. To jeden z głównych powodów, dla których DICE tak cicho siedziało aż do testów beta. Nie pokazywali nic, ale nie dlatego, że nie chcieli, ale po prostu nie mogli", stwierdził Henderson.

Premiera Battlefield 2042 zaplanowana została na 19 listopada, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Jeślio rozważacie zakup wydania przeznaczonego dla blaszaków, koniecznie rzućcie okiem na jego wymagania sprzętowe.


Sprawdź także:
Battlefield 2042

Battlefield 2042

Premiera: 19 listopada 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Battlefield 2042 to kolejna odsłona popularnej marki pierwszoosobowych strzelanek, których miejscem akcji są fikcyjne konflikty zbrojne. Tym razem akcja przenosi gracza w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?