Szef Apple Arcade dołącza do PlayStation Mobile

Sony pozyskuje nowych pracowników do oddziału PlayStation Mobile. Tym razem do korporacji dołączył wieloletni współpracownik firmy Apple.

@ 13.10.2021, 10:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
mob, inne, ps4, ps5

Szef Apple Arcade dołącza do PlayStation Mobile

Wygląda na to, że Sony zamierza w nieco większym zakresie spróbować tworzenia i wydawania gier mobilnych. Na to przynajmniej wskazuje decyzja Japończyków o zatrudnieniu byłego szefa Apple Arcade, Nicoli Sebastiani, do oddziału PlayStation Mobile.

Konkretnych planów Sony oczywiście nie znamy, ale Sebastiani na pewno pomoże korporacji znacząco rozwinąć segment mobilny. W Apple pracował on przez blisko 8 lat, a w tym czasie zajmował się rozwijaniem biznesu związanego z grami. Wreszcie natomiast przejął usługę Apple Arcade. Od lipca tego roku pracuje w PlayStation Studios jako szef oddziału gier mobilnych.

To, że Sony chce mocniej wejść na rynek gier mobilnych, wiedzieliśmy od jakiegoś czasu. Potwierdził to między innymi szef PlayStation, Jim Ryan, twierdząc, że chciałby zobaczyć na urządzeniach przenośnych najsłynniejsze i największe marki należące do jego spółki. Konkretne plany mamy poznać niebawem, choć nie wiemy kiedy dokładnie.

Kolejne doniesienia w temacie, jak tylko się pojawią.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?