PETA domaga się, by z Far Cry 6 usunięto walki kogutów

Obrońcy praw zwierząt, PETA, skierowali do Ubisoftu oświadczenie, w którym żądają usunięcia z gry Far Cry 6 walk kogutów - specjalnej mini-gry, w której główną atrakcją są kogucie dzioby i pazury.

@ 12.10.2021, 22:58
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

PETA domaga się, by z Far Cry 6 usunięto walki kogutów

Far Cry 6 zadebiutowało w zeszłym tygodniu na wszystkich liczących się platformach. Jeśli rozważacie zakup, koniecznie przeczytajcie naszą recenzję i spójrzcie na wymagania sprzętowe wersji przeznaczonej dla blaszaków. Jeśli już gracie, prawdopodobnie uczestniczyliście w mini-grze, w której walczą ze sobą koguty.

Właśnie w związku z tymi walkami, PETA wystosowała do Ubisoftu oświadczenie, w którym domaga się usunięcia potyczek pomiędzy ptaszyskami z gry. Poboczna aktywność ma być jak najszybciej usunięta, albowiem walki kogutów są w dzisiejszych czasach zabronione. PETA nadmienia też, że koguty biorące udział w walkach są często wyposażone w broń, a w rezultacie potyczki kończą się ranami.

Gry oczywiście nie od dziś promują przemoc. PETA stara się pilnować tego, by nie dotyczyła ona zwierząt. Nie sposób niestety powiedzieć, jak zareagują Francuzi. Czekamy na oficjalne stanowisko oraz działania ze strony Ubisoftu, a póki co pamiętajcie, że Far Cry 6 miało już swoją premierę na POC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Far Cry 6

Far Cry 6

Premiera: 07 października 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Far Cry 6 to kolejna część popularnej serii strzelanek pierwszoosobowych od firmy Ubisoft, których akcja rozgrywa się w otwartym świecie. Szósta, pełnoprawna odsłona mark...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:00, 13.10.2021
Pomijając fakt, że ta mini gra to taka parodia Tekkena z kogutami w roli głównej. Krzywdzenie zwierząt jest złe, ale z poprzednich części zabijanie i skórowanie jakoś nie zniknęło Konsternacja
0 kudosBarbarella.   @   11:46, 13.10.2021
Ciekawe czemu czepiają się gry a nie zażądają np. usunięcia "Arii Torreadora" z opery "Carmen" Bizeta. Zły
"Zabiłem byka , cóż to dla mnie byk
krew z niego sika , siku siku sik"
0 kudosGuilder   @   11:48, 13.10.2021
Mimo wszystko przesadzona reakcja. W grze można dokonać wielu złych i niemoralnych czynności, na czele z zabijaniem. Wszystkiego zabronimy?