Diablo IV ma nowego reżysera

Szefostwo Blizzarda wybrało osobę, która będzie zajmować się kierowaniem ekipą odpowiedzialną za Diablo IV. Stanowisko to było wolne po odejściu Luisa Barriga.

@ 11.10.2021, 20:39
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Diablo IV ma nowego reżysera

W Activision-Blizzard w ostatnim czasie źle się dzieje. Ze względu na kontrowersje dotyczące prześladowania oraz molestowania pracowników, stanowiska straciło wielu wysoko postawionych oficjeli. Całkiem niedawno z ekipy odpowiedzialnej za Diablo IV odeszły dwie kluczowe osoby (reżyser gry, Luis Barriga, oraz główny projektant, Jesse McCree), a teraz dowiedzieliśmy się, że wreszcie znaleziono zastępstwo dla tego pierwszego.

Na stronie Blizzarda pojawiła się informacja, z której wynika, że proces opracowywania Diablo IV nadzorować będzie Joe Shely - weteran branży, który zajmował się ogólnym projektem gry od 2017 roku. Teraz będzie on reżyserem, co oczywiście jednocześnie go cieszy i przeraża, bo wie, że przed nim niełatwe zadanie. Trzymamy jednak kciuki i liczymy na to, że wszystko będzie dobrze.

Diablo IV zapowiedziane zostało w 2019 roku, a jego premierę pierwotnie zaplanowano na PC, PS4 oraz Xboksa One. Jako że daty debiutu wciąż nie ujawniono, można spokojnie założyć, że do platform docelowych dołączyły konsole obecnej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S.


Sprawdź także:
Diablo IV

Diablo IV

Premiera: 2023
PC, PS4, XBOX ONE

Diablo IV to kolejna odsłona popularnej serii gier hack'n'slash od studia Blizzard Entertainment.Akcja gry ma miejsce wiele lat po wydarzeniach, jakie zwieńczyły fabułę D...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?