Gracze wymusili usunięcie Hitmana z platformy GOG.com

Chodzi o to, że tytuł posiadał zabezpieczenia DRM, a motto przewodnim GOG jest, aby sprzedawać gry bez nich.

@ 09.10.2021, 17:34
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Gracze wymusili usunięcie Hitmana z platformy GOG.com

Jakiś czas temu do oferty platformy GOG.com dołączono grę Hitman, wersję z 2016 roku. Nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, gdyby nie fakt, że tytuł posiada zabezpieczenia DRM. 

Hitman wymaga stałego połączenia z siecią, celem odblokowania dodatkowej zawartości czy porównania swoich wyników z wynikami wykręconymi przez innych graczy. Nie jest to może najgorszy z możliwych DRM-ów, ale... jest.

Zaistniała sytuacja oburzyła wybranych użytkowników platformy GOG.com i zapowiedzieli oni bojkot sklepu, jednocześnie pisząc sporo nieprzychylnych komentarzy w stronę jego włodarzy.

Ostatecznie, najwyraźniej pod naporem opinii niezadowolonych klientów, Hitman został z oferty GOG.com usunięty, a gracze przeproszeni. Jednocześnie podobno trwają rozmowy ze studiem IO Interactive by gra ponownie zagościła w ofercie GOG, ale pod warunkiem usunięcia przez twórców nadmienionych DRM-ów. Czy studio zdecyduje się na taki ruch, tego póki co nie wiemy.


Sprawdź także:
Hitman

Hitman

Premiera: 31 stycznia 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Hitman to szósta (po Hitman: Rozgrzeszenie) odsłona serii gier o przygodach zabójcy, Agenta 47. Tym razem IO Interactive, producenci tytułu, postanowiło nie przyznawać pr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   08:38, 11.10.2021
Ludzie to sobie zawsze znajdą jakieś problemy...
0 kudoskrzywy_banen   @   13:06, 11.10.2021
Nie no, to nie jest wyszukiwanie problemów, tylko jak sklep reklamuje się brakiem drmów, a potem zaczyna sprzedawać gry z drm, to jest to słabe.
1 kudosMgła   @   17:38, 11.10.2021
I bardzo słusznie. GOG jest najlepszym wyborem dla graczy jeśli chodzi o zachowanie dostępu do zakupionego produktu. Brak DRMów sprawia, że nawet jeżeli sklep padnie (a nic nie trwa wiecznie) to zawsze będziemy mogli zgrać grę na nośnik zapasowy i cały czas będzie można ją uruchomić. Istnieje możliwość, że inne sklepy zostaną kiedyś zamknięte, konsole po latach pozdychają (chociaż tutaj są jeszcze emulatory) i gracze obudzą się z ręką w nocniku bo będą mieli gry, a nie będą mieli możliwości ich uruchomienia. Nie powinno się więc tolerować takich wyjątków od reguły na GOGu bo chodzi tu przecież o nasze dobro jako konsumentów i dostęp do zakupionych programów, a gdy się pozwoli na jeden taki wybryk to często nabiera to efektu kuli śnieżnej.
1 kudosdabi132   @   19:59, 11.10.2021
Z punktu widzenia graczy jest to na pewno dobra decyzja sklepu, bo przecież gry bez DRM to cecha, dzięki której GOG wyróżnia się spośród platform dystrybucji cyfrowej. Trzeba słuchać graczy, a nie ich olewać.
0 kudoslogan23   @   21:37, 11.10.2021
Cytat: krzywy_banen
Nie no, to nie jest wyszukiwanie problemów, tylko jak sklep reklamuje się brakiem drmów, a potem zaczyna sprzedawać gry z drm, to jest to słabe.

Krzywy Banen, Zastanawia mnie dlaczego narzekasz?. Dla zasady czy raczej nie myślisz że jak ktoś sprzedaje gry bez zabezpieczeń, to powinien się tego trzymać.
Dodaj Odpowiedź