Wielki wyciek danych z Twitcha; poznaliśmy zarobki popularnych streamerów

Ogromny wyciek danych z Twitcha to wiele interesujących informacji. Wśród nich są między innymi zarobki popularnych streamerów. Niektórzy wyciągają miliony złotych miesięcznie!

@ 06.10.2021, 20:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne

Wielki wyciek danych z Twitcha; poznaliśmy zarobki popularnych streamerów

W sieci pojawił się raport, przygotowany przez VGC, w którym czytamy, że z Twitcha wypłynęło sporo wrażliwych danych - chodzi podobno o praktycznie wszystkie wewnętrzne dane, jakie gromadzi platforma. Paczkę można było pobrać za sprawą 4chan, a jej waga to - bagatela - 125 GB!

Dane, o których mowa, a których wyciek potwierdzili pracownicy Twitcha, zawierają mnóstwo wrażliwych informacji, w tym również zarobki poszczególnych streamerów. Ci najlepiej zarabiający potrafią na miesiąc wyciągnąć setki tysięcy dolarów, a mówimy tu tylko o jednym źródle dochodu. Datki przesyłane przez widzów, przychody z YouTube, a także różne rodzaje sponsoringów nie są tu podliczone.

Twitch świadomy jest wycieku, o czym poinformował za sprawą Twittera. Dane, które wyciekły, pochodzą prawdopodobnie z minionego poniedziałku. Hakerzy twierdzą, że ich celem było stworzenie większego "zróżnicowania w przestrzeni streamingu", ponieważ społeczność Twitcha to "rzekomo toksyczne bagno".

W tym momencie nie wiemy co robi Twitch, aby znaleźć winnych, tudzież zapobiec podobnym wyciekom w przyszłości. Póki co spójrzcie na wpisy z Twittera, zawierające różne ciekawostki na temat najpopularniejszych streamerów i zmieńcie swoje hasło w platformie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?