Osiągnięcia niebawem trafią do sklepu Epic Games

Gracze bawiący się za sprawą sklepu Epic Games, będą mogli zbierać wkrótce osiągnięcia. Odpowiednia aktualizacja trafi na platformę w przyszłym tygodniu.

@ 04.10.2021, 19:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Osiągnięcia niebawem trafią do sklepu Epic Games

Gracze lubią zbierać osiągnięcia, tudzież trofea. Nie powinno więc nikogo dziwić, że sklep Epic Games wreszcie wprowadzi je do zestawu wspieranych funkcji. Gracze czekali na nie ponad rok, więc wypadałoby powiedzieć: najwyższy czas!

Zgodnie z zapowiedzią, osiągnięcia w Epic Games Store pojawią się już w przyszłym tygodniu, choć na razie nie wiemy w jak dużej ilości gier. Na początek sprawdzimy je między innymi w Rocket League, Hades, Pillars of Eternity, Humankind, Zombie Army 4 oraz Defense Grid.

Całość ma działać podobnie, jak w przypadku trofeów z PlayStation. Osiągnięcia będą podzielone na cztery kategorie: Brązowe, Srebrne, Złote oraz Platynowe. Ostatnie z wymienionych osiągnięć będzie oczywiście najcenniejsze, a każda gra będzie dysponować tylko jednym takim trofeum. Za każde dostaniemy punkty doświadczenia, sumujące się w naszym profilu.

  • Brąz = 5-45 XP
  • Srebro = 50-95 XP
  • Złoto = 100-200 XP
  • Platyna = 250 XP

Epic Games podkreśliło, że osoby, które zdobyły wczesną wersję osiągnięć, tzw. osiągnięcia deweloperów - które udostępniono przed tymi globalnymi - nie stracą swoich punktów doświadczenia. Wszystkie dane zostaną przeniesione, aby każdy był zadowolony.

Narzędzia pozwalające deweloperom przygotowywać osiągnięcia są już rozsyłane do twórców, a w związku z tym coraz więcej gier niebawem będzie je wspierać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   18:32, 06.10.2021
Epic powoli ściga swoją konkurencję. Osiągnięcia nie są dla mnie czymś bardzo ważnym, ale widok wpadających jest satysfakcjonujący - szczególnie na Xboksie, gdzie te zdobyte przez mały procent graczy są dodatkowo inaczej symbolizowane. #dobrazmiana, huehue. ;)