Horizon II: Forbidden West opracowywane było od początku z myślą o PS4 i PS5

Deweloperzy od początku przygotowywali i testowali Horizon II: Forbidden West na PlayStation 4 i PlayStation 5. Chcieli aby wszyscy gracze otrzymali tak samo porywające doświadczenie, niezależnie od tego, na czym grają.

@ 27.09.2021, 20:27
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Horizon II: Forbidden West opracowywane było od początku z myślą o PS4 i PS5

Premiera Horizon II: Forbidden West została niedawno przesunięta na przyszły rok. Tytuł bez zmian zmierza do posiadaczy konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 i - jak się właśnie dowiedzieliśmy - takie były założenia od samego początku. Deweloperzy ze studia Guerrilla Games od początku opracowywali swoje dzieło z myślą o obu urządzeniach. Takie wnioski można przynajmniej wysnuć po lekturze wpisu, który pojawił się na łamach blogu PlayStation.

"Każda generacja konsol zapewnia dodatkową moc obliczeniową, co pozwala nam dodawać większą liczbę wielokątów do modeli postaci, a przez to możemy tworzyć różne delikatniejsze detale, gładkie kontury, bardziej szczegółowe tekstury oraz dokładnie odwzorowane materiały", stwierdził główny artysta postaci, Bastien Ramisse. "Nie tylko wizualna strona czerpie korzyści z nowego sprzętu PlayStation 5 - podnieśliśmy także liczbę stawów w szkielecie, dzięki czemu deformacje oraz wyrazy twarzy są na całkiem nowym poziomie, bardziej wiarygodne i naturalne. Ogólnie to spełnienie marzeń dla deweloperów oraz graczy".

Bastien zaznaczył jednocześnie, że wersja dla PlayStation 4 wcale nie jest tutaj stratna: "Opracowaliśmy i testowaliśmy grę jednocześnie na PlayStation 4 oraz PlayStation 5, ponieważ ważne było dla nas, aby posiadacze PlayStation 4 otrzymali równie porywające doświadczenie. Dzięki wiedzy, jaką pozyskaliśmy z Horizon Zero Dawn, wiedzieliśmy, że mamy dodatkowe zasoby, które możemy wykorzystać do poprawy realizmu oraz jakości modeli postaci, to wspaniałe, że mogliśmy wykorzystać tę wiedzę i doświadczenia w przypadku kontynuacji".

Jeśli chodzi o zmiany w stosunku do poprzednika, na pewno dostrzec mamy znacznie lepiej przygotowany model głównej bohaterki, Aloy. Lepiej prezentują się zarówno animacje, jak i mimika twarzy dziewczyny.

"Najbardziej zauważalne zmiany w przypadku Aloy, jeśli chodzi o technologię, to krok do przodu w przypadku twarzy oraz precyzji odwzorowania ruchów, co pozwala na bardziej realistyczne kształty oraz szczegóły powierzchni na postaciach, jak również wzrost liczby wielokątów podczas tworzenia ubiorów".

Premierę Horizon II: Forbidden West zaplanowano na 18 lutego 2022 roku, a grać będziemy wówczas na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat gry, koniecznie spójrzcie do naszej encyklopedii.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?