Fortnite nawet przez pięć lat może nie powrócić na platformy Apple

Epic Games starało się przywrócić Fortnite na iOS oraz MacOS. Apple nie jest jednak w tym momencie zainteresowane współpracą z deweloperem.

@ 23.09.2021, 14:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
mob, inne

Fortnite nawet przez pięć lat może nie powrócić na platformy Apple

Sądowa batalia pomiędzy Epic Games, a Apple dobiegła końca (tu jest jej początek). Zwycięzcą, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, okazało się Apple, albowiem sąd przyznał, że Epic Games, łamiąc regulamin sklepu AppStore samo prosiło się o usunięcie gry Fortnite z platformy. Tim Sweeney nie jest oczywiście z tego faktu zadowolony. Szczególnie, że Fortnite jeszcze przez wiele lat może nie zadebiutować na urządzeniach działających pod kontrolą systemu iOS.

Tim Sweeney, szef Epic Games, napisał niedawno list do Apple, prosząc o przywrócenie konta deweloperskiego firmy. Łaskawie zgodził się on na to, że nie doda do gier swojego studia żadnych funkcji obchodzących regulamin sklepów należących do Apple. Uznał, że póki co może grać wedle zasad. Apple okazało się nieszczególnie zainteresowane dalszą współpracą. Patowa sytuacja potrwać może nawet pięć lat!

Dlaczego akurat pięć lat? Ano dlatego, że Apple zdecydowało się wstrzymać z przywróceniem dostępu Epic Games do narzędzi deweloperskich. Jak czytamy w liście od korporacji, taki stan rzeczy może trwać do momentu zakończenia wszystkich rozpraw sądowych, apelacji itd. czyli nawet 5 lat. Wyrok może ulec skróceniu, ale najprawdopodobniej chodzi o to, by Epic zrezygnował z dalszych batalii i włóczenia Apple po sądach.

Sytuację będziemy oczywiście bacznie obserwować, przekazując Wam wszelkie szczegóły w temacie.


Sprawdź także:
Fortnite

Fortnite

Premiera: 25 lipca 2017
PC, PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE, MOB, SWITCH, PS5, XBOX X/S

Fortnite to kolejna produkcja studia Epic Games, czyli twórców takich klasyków jak Unreal Tournament czy Gears of War. Produkcja jest utrzymana w gatunku battle royal i d...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:39, 24.09.2021
Również nie byłbym zainteresowany dalszą współpracą z takim człowiek. Raz złamali umowę, którą sami podpisali co ich powstrzyma przed ponownym jej złamaniem? Zwłaszcza, że ani on ani jego firma nic sobie nie robią z wyroku sądu.
0 kudosguy_fawkes   @   23:24, 24.09.2021
Niech się Sweeney wypcha. Apple swoje ma za uszami, ale to Epic zgodziło się na postanowienia regulaminu.
0 kudosdabi132   @   17:04, 26.09.2021
Dobra decyzja Apple. Skoro Epic zaakceptował regułami sklepu, to powinien go przestrzegać, a nie kombinować na lewo jak to obejść prowizje. A Sweeney dla mnie się ośmiesza tylko tym swoim listem, pokazując niby jaki to on jest łaskawy, że zgodzi się na wszystko byłe by tylko Fortnite wrócił do AppStore. Takie gierki są żenujące.