Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd rozpoczyna dochodzenie w sprawie Activision Blizzard

Activision Blizzard musi się zmierzyć z kolejnym dochodzeniem, tym razem ze strony Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

@ 22.09.2021, 10:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd rozpoczyna dochodzenie w sprawie Activision Blizzard

Pisaliśmy wczoraj o tym, że kolejna osoba ze studia Blizzard pożegnała się ze swoim stanowiskiem. Dziś mamy nieco bardziej dramatyczne doniesienia. Jak się bowiem okazuje, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postanowiła przeprowadzić dochodzenie związane z tym, co dzieje się w Activision Blizzard.

W ostatnim czasie Activision Blizzard nie ma łatwo. Zamieszanie z firmą zaczęło się w momencie, gdy na jaw wyszły raporty o prześladowaniu i molestowaniu pracowników przez wyżej postawione osoby. Pojawiły się też informacje na temat tzw. kultury "kolesiostwa", z którą szefostwo walczyło podobno od lat. Teraz swoje trzy grosze dołoży Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), reagując na pozew akcjonariuszy korporacji.

SEC wysłało wezwania do wielu osób zajmujących kierownicze stanowiska w Activision Blizzard, w tym do szefa korporacji. Bobby Kotick ma się pojawić we wskazanym miejscu oraz o wskazanym czasie, aby odpowiedzieć na pytania związane między innymi z osobami zatrudnionymi w spółce. Activision Blizzard ma dostarczyć również wszelką dokumentację ze spotkań zarządu od 2019 roku.

Kotick wcześniej zapowiedział, że zajmie się problemami pracowników Activision Blizzard, ale na razie nie wiadomo czy podjęto jakiekolwiek kroki w temacie. Wszelkie doniesienia będziemy Wam oczywiście przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?