Stare kontrolery Xboksów otrzymają nowe funkcjonalności

Nowa funkcja podwójnego dotknięcia kontrolera Xbox ułatwi przełączanie między urządzeniami.

@ 20.09.2021, 09:12
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox one, xbox x/s

Stare kontrolery Xboksów otrzymają nowe funkcjonalności

Wkrótce więcej kontrolerów Xbox będzie korzystać z funkcji podwójnego dotknięcia, aby przełączać się między urządzeniami za pomocą przycisku parowania. Ta funkcja była wcześniej dostępna tylko na kontrolerach Xbox Series X|S.

Jak zademonstrował James Shield, jeden z inżynierów sprzętu rodziny Xbox, możliwość łatwiejszej zmiany urządzeń nadejdzie dzięki aktualizacji kontrolerów Xbox One z Bluetooth, Elite Series 2 i Adaptive Controller. Dwukrotne dotknięcie przycisku znacznie ułatwi przełączanie między urządzeniami takimi, jak konsola, komputer i telefon komórkowy.

W obecnej formie można na przykład przełączać się między komputerem, a konsolą Xbox, przytrzymując przycisk połączenia na komputerze, a następnie dwukrotnie go dotykając, aby przełączyć się z powrotem na konsolę Xbox. Nowy sposób uprości sprawę, zapewniając jedną metodę zamiast dwóch. Ponadto przenosi go do starszych kontrolerów, które nie zawierały tej funkcji.

Opcja zaczęła być udostępniana użytkownikom Alpha Skip-Ahead i Alpha za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania w zeszłym tygodniu. Wraz z aktualizacją oprogramowania, Microsoft potwierdził, że kontroler obsługuje teraz technologię Bluetooth Low Energy, która zapewnia lepszą kompatybilność między urządzeniami i pozwala na lepsze wrażenia podczas parowania. Po zainstalowaniu oprogramowanie umożliwi kontrolerom zapamiętanie jednego hosta Bluetooth i jednego hosta Xbox Wireless.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?