Jagged Alliance 3 wraca z zaświatów - THQ Nordic publikuje zwiastun gry

Firma THQ Nordic zapowiedziała powrót jednej z bardziej kultowych serii turowych strategii - Jagged Alliance. Pełnoprawna trzecia część została zapowiedziana grubo ponad 10 lat temu, jednak premiera nigdy nie doszła do skutku. Teraz nad Jagged Alliance 3 pracuje Haemimont Games - dostaliśmy nowy zwiastun z fragmentami z rozgrywki!

@ 19.09.2021, 17:46
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

Jagged Alliance 3 wraca z zaświatów - THQ Nordic publikuje zwiastun gry

Jednym z zaskoczeń zakończonej niedawno minikonferencji firmy THQ Nordic z okazji jej 10-lecia było zapowiedzenie - a właściwie wskrzeszenie z zaświatów - nowej części serii Jagged Alliance! Pełnoprawna trójka została ogłoszona ponad dziesięć lat temu i dopiero teraz projekt prawdopodobnie doczeka się finalizacji. Na imprezie dostaliśmy trailer z fragmentami z rozgrywki!

Jagged Alliance 3 tworzone jest przez bułgarskie studio Haemimont Games, posiadające na swoim koncie m.in. Tropico 5. Akcja gry przenosi nas do fikcyjnego afrykańskiego państwa Grand Chien, obfitującego w surowce naturalne i podzielonego społeczno-politycznie. Prezydent kraju znika, a władzę przejmuje paramilitarna bojówka znana jako The Legion. Gracz wciela się w zespół najemników, którego zadaniem jest odnalezienie głowy państwa i opanowanie chaosu, w który Grand Chien popadło.

Rozgrywka Jagged Alliance 3 ma zostać utrzymana w klasycznym dla tej serii klimacie - co możemy zresztą podejrzeć na poniższym materiale. I sami ocenić. Chodzi bowiem o turową strategię z rzutem izometrycznym kamery w stylu Desperados III czy XCOM 2. Każda z postaci w naszej drużynie posiada unikalne umiejętności, zaś cały team tworzy barwny przekrój rozmaitych klas oraz archetypów bohaterów. Premiera gry nie została ogłoszona - tytuł ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?