Twórcy Kena: Bridge of Spirits opowiadają o projektowaniu postaci

Opracowanie głównej bohaterki gry Kena: Bridge of Spirits pochłonęło wiele godzin. Protagonistka musiała być bowiem czarująca, a jednocześnie na tyle poważna, by pasować do roli Przewodniczki Duchów.

@ 16.09.2021, 11:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Twórcy Kena: Bridge of Spirits opowiadają o projektowaniu postaci

Twórcy Kena: Bridge of Spirits opublikowali niedawno na blogu PlayStation całkiem interesujący artykuł na temat tego, w jaki sposób projektowana była postać głównej bohaterki przedsięwzięcia. Jak się okazuje, pierwotne projekty przygotowane były przez Wanchana “Vic” Intrasombat, "bliskiego współpracownika studia w przeszłości". Tym razem mężczyzna "otrzymał puste płótno, a w postaci Keny widać jego unikatowe i porywające spojrzenie na świat, charakterystyczne dla wszystkich jego postaci".

Początkowo Kena była bardzo młoda, ale deweloperzy uważali, że do roli Przewodnika Duchów musi być nieco bardziej doświadczona, a w związku z tym stała się nieco starsza. Postać do 3D przeniósł grafik Rodrigo Gonçalves. "Stworzył prototypowy model, a następnie go udoskonalał i korzystał z wielu technik, mających odtworzyć detale pokroju włosów. Współpracował on również z Carlosem Ortegą, którego doceniamy za jego wspaniałe modele 3D".

W artykule deweloperzy z Ember Lab zaznaczyli, że mnóstwo czasu musieli poświęcić na to, by przygotować mimikę twarzy Keny. Niełatwo było też odtworzyć sposób, w jaki dziewczyna się porusza, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich detali. Powstała w ten sposób prawdziwa biblioteka m.in. dotycząca ustawienia rąk oraz włosów. "Mieliśmy dzięki temu szybką metodę usprawniania oraz unifikowania animacji, aby Kena zawsze wyglądała tak samo", napisali twórcy.

Efekty pracy studia będziemy mogli poznać niebawem. Premiera Kena: Bridge of Spirits zaplanowana została na 21 września. Grać będziemy wówczas na PC, PS4 oraz PS5. Jeśli rozważacie zakup wersji przeznaczonej dla komputerów osobistych, koniecznie sprawdźcie jej wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?